Author Topic: Novi Sad, modelarska sezona 2015.  (Read 62207 times)

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #240 on: December 13, 2015, 12:23:59 PM »
« Last Edit: December 13, 2015, 12:28:31 PM by zbabic »
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 285
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #241 on: December 13, 2015, 01:10:06 PM »
Magla je popustila odosmo! (<--) (<--) (<--)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 285
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #242 on: December 13, 2015, 04:49:12 PM »
Danas na Čeneju Željko i ja,leteli ali magla je bila nešto prisutnija nego u Novom Sadu.Ipak smo leteli svoje "ptice"iako je bilo slojeva magle gde je vidljivost bila nešto manja.To nas nije omelo da uživamo u letenju i druženju dok su vremenski uslovi to dozvoljavali.Zadovoljan sam što sam posle više pokušaja napokon leteo svoj omiljeni "Siebel Si 202".Model koji nije nešto "raspoložen"za akrobacije(što me je na kraju koštalo kapotaža)no uz manje regulacije po pitanju CG-a i to ne bi trebalo da bude problem.Zahvaljujući Željku koji je poneo gomilu baterija uživali smo u letenju naših ostalih modela.Sve u svemu sezoni se polako bliži kraj sem ako "ukrademo"koji lep dan.Sad možemo iskoristiti ove hladne dane za popunjavanje svoje flote i popravke modela koji su ove sezone pružili zadovolstvo letenja.Pozdrav svim ljubiteljima ovog našeg lepog hobija. (pijemo) (<--) (<--) (<--)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #243 on: December 13, 2015, 08:01:41 PM »
Povuci reč za kraj sezone.
Najavljuje se opet neka temperatura od 13 preko dana.
Možda i novu godinu budemo slavili na Čeneju... ( a sada dragi gledaoci uključujemo se uživo u novogišnjoj noći direktno sa Čenejskog aerdroma u Novom Sadu gde grupa entuzijasta i ljubitelja RC-a leti neke lustere raznih boja osvetljene i uživa u toma. pa da vidimo kako to izgleda..... (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)  :big smile)
I prošli put i rekao da je to to pa eto i ove nedelje ste leteli. Meni je žao što nisam došao a planirao sam međutim neki su me lični problemi sprečili.
The ground is the limit (or a water)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 285
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #244 on: December 13, 2015, 09:06:12 PM »
Igore naravno da ako bude bilo prilike da ćemo leteti modele pa stoga -povlačim reč u to ime.Naravno čujemo se pa dogovaramo vreme i sve po redu.Što se tiče ovog za Novu Godinu mogli bi napraviti neki novogodišnji skup da se malo zabavimo ako nam vreme dozvoli. (pijanoo) (pijemo) (yay) (<--) (<--) (<--)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #245 on: December 14, 2015, 11:40:52 AM »
Ma sve je ovo lepo, nego... Gde su fotografije???   mmmm

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #246 on: December 14, 2015, 12:06:36 PM »
Ovaj put nema fotki, posto je magla "pretila" da onemoguci letenje, obojica smo leteli, nismo stigli napraviti ni jednu fotku (mada si upravu Gabore, trebali smo napraviti koju fotku).
Sugestija uvazena, iduci put ce propust biti ispravljen  ;namig
Bez obzira na maglu, malo "ohladjene" prste i prisustvo samo nas dvojice, bilo je fino posetiti Cenej i uzivati u letenju (Nesine 22-jke su odlicne  (res) ).
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #247 on: December 14, 2015, 12:39:21 PM »
A gde je pečat?
The ground is the limit (or a water)

Offline batans

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 355
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #248 on: December 23, 2015, 06:03:37 PM »
          I evo, 14-og januara Julije i ja, Bata Stepanovic, otvorismo modelarsku sezonu u Novom Sadu za 2015-tu, a danas po prelepom decembarskom danu simbolicno je zatvorismo. Ma kapija je sirom otvorena a po svemu susdeci ce se lepo vreme jos zadrzati.
     
         
u ovo doba godine, uslovi za modelarsko letenje su odlicni.

         
vetar tek toliko da znamo na koju stranu polecemo

         
raspakivanje

         
prvo zagrevanje prstiju

         
Julije pegla svoj multikopter - sada bas ozbiljno

         
Aleksandar je nas novi drugar, on zivu u selu Cenej, najblizi je aerodromu. Nismo ga ranije vidjali, ali ovu cesnu bas lepo leti

         
lep avion

         
Zeljko je i samostalno izlazio na aerodrom i kaze da ima preko deset sati RC-letenja.

         
a model mu ovako izgleda. Ni jednog traga koriscenja. Danas je bezbroj puta poletao i sletao na jedan trag automobila vezbajuci precizan prilaz i sletanje.
         
oko 15,00 razlaz, puni utisaka uz zelju da nas vreme posluzi i novu sezonu 2016. cenejskog aerodroma i modelarskog letenja sto pre otvorimo.
         
                                                                                 Sa cenejskog aerodroma Aleksandar, Julije, Zeljko i Bata.



Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #249 on: December 23, 2015, 07:51:28 PM »
A kakav jeovo bag?
The ground is the limit (or a water)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 285
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #250 on: December 23, 2015, 08:43:04 PM »
Lepo vreme,lepo druženje na koje na žalost nisam mogao doći jer je radni dan.Svakako pravedno je da sezonu i zatvore oni koji su je u januaru i otvorili.Novi januar je za koju nedelju pa tako da za otvaranje nove sezone treba spremiti modele i sačekati priliku.Kao i uvek Čika Bata nam je dočarao delić atmosfere sa Čeneja.Veliki pozdrav kolegama pa se uskoro i vidimo. (<--) (<--) (<--)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #251 on: December 24, 2015, 07:53:45 AM »
Valjda će i u nedelju biti lepo vreme
The ground is the limit (or a water)

Offline rajker

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2406
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #252 on: December 24, 2015, 03:33:08 PM »
 :)aplauz  (res)  :)aplauz
Nije sramota učiti !!!

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 285
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #253 on: December 26, 2015, 01:41:54 PM »
Kakvo je raspoloženje kolege modelari da se sutra okupimo na Čeneju?Prognoza kaže sutra bez vetra i za stepen toplije nego danas.Tako da pošto je i danas lep dan moglo bi se sutra organizovati neko druženje... (<--)

Offline trivajuve

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 285
Re: Novi Sad, modelarska sezona 2015.
« Reply #254 on: December 26, 2015, 10:08:50 PM »
Mihajlo i ja smo sutra na Čeneju posle 12h pa ko hoće može da nam se pridruži. (<--) (<--) (<--)