Author Topic: Dosao je red i na mene  (Read 8920 times)

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #15 on: February 06, 2015, 07:12:48 PM »
Ako ne planiras da teras spejssatl  :_D ,ona stanica RICCS kod Zajka sto je,ja je imam meni fina,sve osnovno sto treba ima  :mhm ima V-mix za parkjet ili slicne modele odlicno  :big smile
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline An-2 colt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 450
  • YU-TKN
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #16 on: February 06, 2015, 10:13:49 PM »
Dulence, cinis pocetnicku gresku kao i vecina nas!Nema jeftine stanice za pocetak, ako zelis da ostanes u hobiju uzmi neku zlatnu sredinu i sluzice te dobro!

Vecina nas je tako ulazila u hobi, prvo jeftinja stanica, pa vrlo brzo je prevazidjes, pa ti treba sa vise kanala...Uzmes odmah neki "standard" i miran si!

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #17 on: February 07, 2015, 08:15:12 AM »
Dulence, cinis pocetnicku gresku kao i vecina nas!Nema jeftine stanice za pocetak, ako zelis da ostanes u hobiju uzmi neku zlatnu sredinu i sluzice te dobro!

Vecina nas je tako ulazila u hobi, prvo jeftinja stanica, pa vrlo brzo je prevazidjes, pa ti treba sa vise kanala...Uzmes odmah neki "standard" i miran si!

ok, hvala na savetu

Offline Vaci

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 824
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #18 on: February 07, 2015, 12:55:29 PM »
Dulence, cinis pocetnicku gresku kao i vecina nas!Nema jeftine stanice za pocetak, ako zelis da ostanes u hobiju uzmi neku zlatnu sredinu i sluzice te dobro!

Vecina nas je tako ulazila u hobi, prvo jeftinja stanica, pa vrlo brzo je prevazidjes, pa ti treba sa vise kanala...Uzmes odmah neki "standard" i miran si!

ok, hvala na savetu

Ja bih ti isto preporucio. Krajnje praktican, dobronameran, finansijski isplativ savet. Kupi nesto u srednjoj klasi kao najbolji odnos cene i kvaliteta. Neko je vec predlozio Dx6i koji i ja imam, vec mi fali vise, ali mi i dalje zavrsava posao ekstra. Za pocetnika je odlicna. Ukoliko kupis negde polovnu to ti je pun pogodak, ali samo ako nisu neke izdrndane, masne od goriva, bez poklopca za baterije, ako su ocuvane.

Posto si mlad i pocetnik, da ti otvorim oci. Ovaj hobi KOSTA, naravno to kostanje je u velikom rasponu, ali da kosta kosta. Ako si planirao da potrosis 100 ili 200e i budes srecan hobista, onda si se prevario. Nemoj da te ovo uplasi, ali vecina ljudi kod nas (koliko sam ja mogao da primetim, a i po mom primeru) krene stvarno sa ovim hobijem u kasnijim godinama, kada nadju posao i svoju tesko stecenu kintu mogu da odvoje malo na stranu za svoje strasti. Pa onda u 30-40 godina pocnu da se ponasaju ko deca, jer kad su bili deca to nisu mogli :)

E sad, svako na pocetku krene kao da stedi nesto, kao mnogo mi skupo ovo ili ono. Tu dolazi ovaj forum i iskusniji ljudi koji su prosli ISTO, mozda neki cak i do tancina, put koji ti sad prolazis. Naj skuplje je ono sto kupis, i brzo ga prevazidjes ili se pokvari.  Kupujes gomilu RTF modela, sa sranje stanicama, raznim glupostima. Pa kupis neku sranje stanicu posebno... Ne kupuj nikad ono najgore, i naj jeftinije, jer na kraju ta gomila neupotrebljene plastike ispane najskuplja. Onda pogledas sve to i kazes sebi, "Covece, pa za te pare sam ladno mogao da kupim TARANIS i da budem srecan do kraja zivota!". A ti nemas nista...

Dakle, Dx6i dolazi sa prijemnikom i (po meni) po pristojnoj ceni za ono sto dobijas. Po meni je to ovde best buy, za pocetnika, ali nekim korisnicima koji su casual i nisu bas zahtevni moze da sluzi vecno. Nije idealna (ko pa jeste), ali je dobra.

Pomenuti TARANIS

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__45026__FrSky_2_4GHz_ACCST_TARANIS_X9D_Digital_Telemetry_Radio_System_Mode_2_.html

ti je po meni definitivni, ultimativni best buy!!! ili po naski najbolja kupovina. Mislim da nikada nije postojao, i da danas ne postoji bolji odnos cene i onoga sto stanica nudi.

Posto znam da ti nemas stalne mesecne prihode, i da ti je sva kinta jako bitna, krajnja preporuka za tebe bi bila da cesljas oglase na ovom i drugim forumima, oglase na google, kupujem prodajem, kupindo... i da nadjes polovan Dx6i sa risiverom. Preporucujem ti ovaj forum, jer ipak se ovde svi manje-vise, na ovaj ili onaj nacin znamo, pa se niko nece obrukati da ti uvali nesto sto nije dobro, a da te prethodno nije upozorio. Ako nemas kintu, budi strpljiv i uporan i ustedi.

Sve najbolje ti zelim, srecno. :mhm

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #19 on: February 07, 2015, 01:37:18 PM »
Hvala, videcemo mozda uzmem i novu ako skupim pare

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #20 on: February 07, 2015, 02:29:52 PM »
Razmisli i o Turnigy 9x, dobijes 9 kanala ako ti ikad zatrebaju a mozes da se igras i sa firmware-om pa dobijes i telemetriju u kombinaciji sa Frsky predajnikom i prijemnikom.
Ima dosta modelara koji koriste ovu stanicu pa mogu reci sigurno vise na temu.
« Last Edit: February 07, 2015, 03:01:51 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #21 on: February 07, 2015, 03:46:59 PM »
Moj savet ti je da ne kupuješ polovnu stanicu koja nije na 2,4GHz i nema bar 8 kanala.

Ako imaš nekog u Crnoj Gori ili Bosni, ovo ti je najidealnije i to ne samo za početak, već i za mnogo više.
Po mogućnostima, osobinama, kvalitetu itd je neverovatna, a cena joj je, da ne kažem, smešna.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html
Uz stanicu dobijaš i jedan osmokanalni prijemnik.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12339__Turnigy_9X_2_4GHz_8Ch_Receiver_V2_.html

Može se kupiti i u RCSrbija, ali je malo skuplja, što je i normalno. Mislim da je oko 120€.

Imaš i topik o njoj, ali je mnogo dugačak i konfuzan, a ima i dosta gluposti.
#FFCC00

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #22 on: February 07, 2015, 04:23:33 PM »
lmam u R Srpskoj ali kakve veze ima dal je SRB ili BiH?

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #23 on: February 07, 2015, 05:32:41 PM »
Da bi izbegao probleme sa carinom tj RATEL-om. Imaš i to u topiku :
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,1728.0.html
#FFCC00

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87

Offline LazarStan

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 412
    • Dreamer Beats
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #25 on: February 07, 2015, 06:09:55 PM »
Poslusaj starije veruj mi u pravu su,ja sam ti ziv primer lika koji nije hteo da slusa pa vidis kako sam prosao,jednom ce ti trebati dual-rate i sve te opcije koje nemas na ovim jeftinim stanicama...
They got money for wars but can't feed the poor

-2Pac

http://www.dreamerbeats.com/

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #26 on: February 07, 2015, 06:17:04 PM »
Ova Spektrum DX6i DSMX?
Jer mi je nekako rizicno da porucim preko hobykinga a ova spektrumova ima kod zajka

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Dulence

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #28 on: February 07, 2015, 06:30:49 PM »
Ako nr nadjem neku polovnu za 20e verovatno cu uzmem ovu Spektrum DX6i DSMX kod zajka


Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Dosao je red i na mene
« Reply #29 on: February 07, 2015, 07:17:47 PM »
@Dulence
Ja mislim da ti je najbolje da malo "oladiš" od kupovine stanice i sačekaš neko vreme, sakupiš nešto para i onda, opet razmisliš još malo o svemu.
Koliko vidim, osim "golih" modela, nemaš ništa. Da bi to ništa prešlo u nešto, treba ti podosta para tj bar 50€, plus stanica, prijemnik...

@sasa
Ovo je prva klasa, po svemu
http://www.rcsrbija.rs/radio-stanice/radio-stanice-turnigy/hobbyking-turnigy-9x-24-ghz-radiocontrol-system
u odnosu na ovo
http://www.rcsrbija.rs/radio-stanice/radio-stanice-futaba/futaba-t6jr2006gs-24ghz-fhss-radiocontrol-system
"Nije zlato sve što sija!"

Da ne bi i ovaj topik otišao na desetu stranu, predlažem da diskusiju, po ovom pitanju, nastavimo negde na livadi.
Ja ću sa Turnigy a ti sa tom Futabom, pa konkretno... Ti predloži u šta se kladimo!
#FFCC00