Author Topic: Zna li neko?  (Read 4124 times)

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Zna li neko?
« on: April 10, 2015, 07:09:49 PM »
Julije i ja, Bata Stepanovic kupismo u Budimpesti karticu za programiranje ESC-a Jamara Xetronic;  http://www.hapo-trade.at/programmierkarte-fur-xetronik-regler.html, , i od prodavca dobismo uveravanje da je univerzalna i da se njome moze programirati najveci broj poznatih ESC-a. Covek je to pred nama i porbao, malo umor, malo dekoncentracija, ne znamo koji ESC je prikljucio ali znamo da nama nikako ne ide od ruke. Najrazlicitije kontrolere smo prikljucivali ali od programiranja nista. POMOC, ako neko ima iskustva sa 0vom karticom javljajte i pomazite. Puno pozdrava iz Novog Sada , Julije i Bata.

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Zna li neko?
« Reply #1 on: April 10, 2015, 11:03:58 PM »
Nisam imao bliski susret sa ovom karticom, ali lepo piše:
"Programmierkarte für Xetronic Flugregler Serie"
Prevod: Kartica za programiranje Xetronic Flugregler Serie

Verovatno se niste dobro sporazumeli s prodavcem!?

Ukoliko ste probali ESC iz te serije i niste uspeli onda ste pogrešnu proceduru primenili.
Kad kažem "procedura" to se odnosi na redosled priključivanja baterije programatora i baterije ESC-a...

Kod nekih drugih "marki" (verovatno i kod ovog), prvo se priključuje baterija programatora pa onda ESC-a, u suprotnom, ništa se ne dešava...

Koliko je meni poznato, univerzalni programator ne postoji na tržištu !
#FFCC00

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Zna li neko?
« Reply #2 on: April 10, 2015, 11:16:59 PM »
Ne znam kako, ali eto mog imena kao tvorca ove teme, a ja to nisam.

 Ipak bio sam prisutan kada je sve to probano i probano je puno varijanti, ali kartica stvarno ne funkcionise.
 
 Da li je iko stvarno rad da pomisli da ce Bata postaviti ovakvo pitanje, a da nije sve zivo probao?

 Jednom kada budemo isli na nase pohode na Budimpestanske hobi radnje, Miso 2002, pozvan si da krenes sa nama i da nam demonstriras vestinu sporazumevanja sa Madjarskim prodavcima, koji mahom ne znaju puno o robi koju prodaju, ne pricaju Engleski, a Nemacki natucaju.
 Naravno, sve pricam u svetlu toga da nasa mala druzina, iskljucujuci Julija, ne zna ni rec Madjarskog.

  Miso 2002, poslednja recenica potpuno stoji, medjutim pitanje je kako kupiti odgovarajucu karticu za esc koji vec posedujes.
« Last Edit: April 10, 2015, 11:20:17 PM by coka »

Offline Sloba

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Zna li neko?
« Reply #3 on: April 11, 2015, 11:52:11 PM »
Dobro je znati neki strani jezik, pa makar i Mađarski.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Zna li neko?
« Reply #4 on: April 12, 2015, 07:46:32 AM »
Meni samo nije jasna jedna stvar a to je potreba bilo koje firme ne da zaradi na proizvodu nego da te natera da zavisiš od nje i da zaradi dodatno na sitnim dodacima. Na žalostnas kao krajnih korisnika  to je tako i to će uvek izgleda tako da bude. Prokleti KAPITALIZAM I LJUDSKA POHLEPA. Svi skoro ESC-ovi imaju isti glavni čip pa mogu preko jednog programatora  da se felšuju ali opet je stvaljena caka kod ovakvih stvari da za svaki ESC moraš da imaš odvratnu karticu za programiranje. Neznam da li postoji poseban čip za to ili je to nekako urađeno drugačije ali je jako odvratna stvar. Ono što sam primetio jeste da na flite kontrolerima postoje neke mogućnosti podešavanaj esc-a ali ne sve. Samo je pitanje dana kada će nekome pući pred očima i na nekom open source flite kontroleru kao što je arduinjo napraviti da može i ovo da se uradi.
The ground is the limit (or a water)

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Zna li neko?
« Reply #5 on: April 12, 2015, 10:11:56 AM »
Pozdrav Igore,

 Ako je prica radi price, u pravu si.
 Ipak, Bata i Julije imaju problem i obratili su se sa pitanjem, ne bi li neko ko ima iskustva sa odredjenim tipom esc-a ikartice, pomogao.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Zna li neko?
« Reply #6 on: April 12, 2015, 11:55:54 AM »
Očigledno  je da su mene ljudi zamenili gadno sa nekim dosnosno tim Igorom.
Ali dobro ako mislite da je to on to je vaša stvar. Ja sam MArko Jovanovic i nemam nikakve veze sa dotičnim. Ti si drugi koji me je oslovio kao IGOR.
Svejedno. Ono što je miša rekao stoji da ne postoji univerzalni programator za ESC-ove tako da za svaki morate imati karticu.
The ground is the limit (or a water)