Author Topic: Novi pravilnik za dronove u Srbiji  (Read 182548 times)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #570 on: March 25, 2016, 04:05:01 PM »
Ja dobih zvanicno obavestenje o terminu polaganja (01.04 u 08:30)

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #571 on: March 29, 2016, 12:18:39 AM »
Da vas obavestim da sam danas polagao i naravno polozio sa svim tacnim odgovorima, a za to je najvise zasluzan Danko koji je ulozio svoje vreme i trud da nam napravi test ispita http://ispit.chk.rs/. Nije potrebno da cekate petak vec mozete bilo koji dan u ispitnom roku. bitno je da se pojavite sto ranije ujutru npr 8h i upisete na listu kandidata za polaganje tog dana, da bi bili medju prvima, a ne kao ja dosao u pola 9 (44ti na spisku) i polagao tek u 15h. Sa sobom ponesite licnu kartu i resenje kojim vam se odobrava izlazak na ispit. Samo je deset racunara dostupno za polaganje i cim neki od prvih deset kandidata zavrsi ispit proziva se sledeci. Trajanje ispita je 1h.
Srecno  (pijemo)  (<--)

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #572 on: March 29, 2016, 12:33:40 AM »
44. na spisku samo u danasnjem danu!??!
Pa koliko to ljudi polaze te ispite? Koliko letelica je do sada uopste registrovano?

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #573 on: March 29, 2016, 12:39:33 AM »
68 na spisku za danasnji dan, ali samo je jedan decko pre mene polagao za bespilotne letelice. Polazu ljudi i po vise ispita u jednom danu, piloti, paraglajderi... neki ispiti im traju i po 4h

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #574 on: March 29, 2016, 09:31:36 AM »
Nemam pojma cemu dolazak van zakazanog termina ? Ovih (3) dana je redovan ispitni rok za sve moguce ispite koje DCV organizuje pa nije ni cudo (sa moje tacke gledista) sto ste bili n-ti na spisku.

Ja idem u petak kako su mi zakazali, ipak doci cu ranije.

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #575 on: March 29, 2016, 09:32:22 AM »
Da vas obavestim da sam danas polagao i naravno polozio sa svim tacnim odgovorima, a za to je najvise zasluzan Danko koji je ulozio svoje vreme i trud da nam napravi test ispita http://ispit.chk.rs/. Nije potrebno da cekate petak vec mozete bilo koji dan u ispitnom roku. bitno je da se pojavite sto ranije ujutru npr 8h i upisete na listu kandidata za polaganje tog dana, da bi bili medju prvima, a ne kao ja dosao u pola 9 (44ti na spisku) i polagao tek u 15h. Sa sobom ponesite licnu kartu i resenje kojim vam se odobrava izlazak na ispit. Samo je deset racunara dostupno za polaganje i cim neki od prvih deset kandidata zavrsi ispit proziva se sledeci. Trajanje ispita je 1h.
Srecno  (pijemo)  (<--)

Bravo majstore ! Jos jednom BRAVO za Danka !!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #576 on: March 29, 2016, 11:14:31 AM »
Bio sam danas na polaganju i polozio 92.5% .
Zvanicna resenja o polozenom ispitu i sticanju operaterske dozvole, izdaju tek posle prvog maja.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline mishko.bb

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #577 on: March 29, 2016, 11:32:25 AM »
Nemam pojma cemu dolazak van zakazanog termina ? Ovih (3) dana je redovan ispitni rok za sve moguce ispite koje DCV organizuje pa nije ni cudo (sa moje tacke gledista) sto ste bili n-ti na spisku.

Ja idem u petak kako su mi zakazali, ipak doci cu ranije.

N-ti sam bio zato sto nisam dosao u 8h da se medju prvima upisem na listu i samim tim cekao do 15h. Oni su mi preko telefona rekli da dodjem vec juce i sa sobom ponesem licnu i resenje, a e-mail u kome su me obavestili da dodjem u petak mi je stigao juce u toku ispita. BG mi nije preko puta pa da skoknem zacas...vec 160km od grada u kom zivim.   (pijemo)

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #578 on: April 01, 2016, 12:18:40 PM »
Evo ja zavrsih, iz slika se vidi rezultat.
Nije uopste komplikovano. Trebalo mi je manje od 20min da polako procitam i odgovorim na sva pitanja. Posle sam se vratio da proverim odgovore. Sve zajedno za pola sata sam zavrsio i dobio papire. Moze vise puta da se vracate na pitanje i menjate odgovore.
Samo je bitno da se dodje ranije jer se u salu uvodi po 10 kandidata i ide se redom po spisku kako se ko prijavio kada je usao u zgradu direktorata i prijavio na infopultu. Kako koji kandidat zavrsi tako ulazi drugi i seda na njegovo mesto. Na danasnjem testiranju je bila i grupa agenata Generali osiguranja - i oni polagali izgleda vazduhoplovne propise. Zasto, nisam ih pitao.

Eto odradih deo duznosti prema drzavi :)

   

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #579 on: April 01, 2016, 05:49:38 PM »
Bravo.
Ali ovo nije jos uvek dozvola..
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline pnedic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1161
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #580 on: April 01, 2016, 07:09:16 PM »
Bravo.
Ali ovo nije jos uvek dozvola..
Pa znam, valjda je to posle stvar papirologije. Raspitacu se

Offline sloba_b

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 373
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #581 on: April 01, 2016, 08:01:13 PM »
Tolko ste se bunili i sad ste poceli po njihovim pravilima..

Offline djordjevicaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 147
  • Telepromtovani vazduplohov
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #582 on: April 03, 2016, 03:06:29 PM »
Mali doprinos sa moje strane - ako neko misli da ima ružan rukopis (kao npr ja), a želi da polaže za dozvolu, odavde može preuzeti prijavu koja se popunjava u programu za pregled .pdf fajlova. Prijavu možete popunjavati i latinicom i ćirilicom i tako popunjenu prijavu otštampati bez problema.
Hteo sam da kažem "čudi me da DCV nije pripremio prijavu u ovakvom obliku", ali, znajući koliko je u svim državnim ustanovama prisutna "upala u predelu prepona",  suzdržaću se od komentara.

 (pijemo)

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1116
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #583 on: April 03, 2016, 10:11:52 PM »


Kako li ovo registruju.....  ")
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Novi pravilnik za dronove u Srbiji
« Reply #584 on: April 07, 2016, 10:37:07 PM »
Verovatno ne treba registracija a ni nanjava leta. Ne spada ni u modele a ni u avione.