RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Yak-54 - od stirodura

(1/4) > >>

uros2002:
Pozdrav svima

Evo poceo sam da pravim novi model aviona i odlucio sam se za Yak-54.
Za model sam koristio stirodur 10mm.

Planove sam preuzeo sa ovog sajta i malo ih izmenio.
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=420980

Sve je iseceno po nacrtima za yak54-36 i krenulo se sa sklapanjem.
Evo par slika kako izgleda.



Izmene sam uradio na trupu tako sto sam umesto jedne table stirodura stavio tri table.
Vidi se na slici.


Potrebno je da odradim ojacanja krila, vertikalca, horizontalca i trupa sa letvicama ili carbonom.
Za sarke na elenorima , ruderu i elevatoru koristicu rengenski snimak isecen u trakice.
Setup za ovaj model planiram sledece.
Motor                       Emax 2212 980kv
ESC                         Hobby King 30A ESC 3A UBEC
Servo motori x3kom  HobbyKing™ HK15178 Analog Servo 10g/1.4kg/0.09s
Baterija                    Turnigy 2200mAh 3S 20C Lipo Pack
Propeler                    10x4.7 slow fly

Sada mi je potrebna pomoc kako da odredim polozaj baterije. Bateriju planiram da urezem u trup ispod krila samo treba da odredim polozaj.

Moze li neko da mi da predlog

Hvala unapred

uros2002:
31/07/2015

 (work) - Nastavak radova na Yak-54 - (work)

Ovih dana sam bio zauzet oko nekih zidarskih radova na kuci ali ipak sam nasao malo vremena i nastavio sa radovima na modelu.
Uradio sam sarke za ruder, elevator i elenor od rengenskog snimka i ulepio u model.

Isprobavao sam dve vrste farbe i neznam da li da koristim neku od ovih ili nesto drugo.
* Prvo sam probao sa sprej farbom i nasaisao na problem.
Kada se nanese tanak sloj farbe posle susenja se providi na nekim mestima.
Ako se nanese deblji sloj farbe u spreju nagriza stirodur i ostaju rupice.
* Sledecu farbu koju sam probao bili su toneri za poludisperziju i mogu vam reci da veoma lepo izgleda kada se osusi. Jedini problem je sto se nakon susenja farba pomalo skida i ostaje n rukama. Kada se pokvasi i protrlja preko farbe ostaje vise na rukama.
Resenje ce biti lakiranje modela nakon farbanja i kompletnog lepljenja.

Mislim da cu farbati model komplet sa tonerima i zatim lakiranje nekim lakom na vodenoj bazi.

* Zatim sam uspeo da napravim sekaz za stirodur od lemilice za usecanje kanala za ojacanje.

* Usecena svi kanali za ojacanje i stigao sam da uradim ojacanje samo na jednom delu radi probe.

* Zatim je usledilo usecanje mesta za motor i postavljanje ploce za koju cu pricvrstiti motor.

 (work) - Da neduzim vise evo slika kako teku radovi -  (work)

Daky:
 :)aplauz Ako ćemo najiskrenije, meni je ovo fascinantno, svidja mi se.. :)

alzo:
Za farbanje koristi Tibetov recept, lak na bazi vode i dipi toner, imas dosta na njegovim temama o radu sa stirodurom a posto sam imao priliku da vidim jedan njegov model stvarno je to barem meni fascinantno, a mozda je najbolje da prvo stavis bateriju na cicak i kad odradis prve letove znaces gde joj je mesto pa mozda onda da urezes mesto za bateriju...vec ce konzilijum na trinestici da ti pomogne  mmmm :)

uros2002:
OK.

Tako sam i planirao da prvo pricvrstim trakom pa tek nakon testiranja da urezem mesto za bateriju.

Svakako cu prvo na 13Maj da testirate model.

Ovih dana sam imao nekih poslova oko kuce pa nisam dolazio i radio na modelima.
Jos uvek treba da popravim model koji sam ostetio i da zavrsim ovaj model.

Jos imam posla oko kuce pa nemam vremena ali se nadam da cu brzo da popravim i da se druzimo.

Pozdrav  (work)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version