RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

Sklapanje multikoptera

<< < (2/5) > >>

uros2002:
Hvala svima.

Evo ubacio sam i Flip32+ Flight Controller u glasanje za izbor.

Posto je za mene sve ovo novo i nepoznato zato sam i trazio Vase misljenje.
Koliko sam razumeo KK2.15 ispada iz igre.(to sam i ja mislio)
Ostali su CC3D koji sam ja razmisljao da uzmem.
Ostao je APM 2.6 ili noviji ako ima.
I dodat Flip32+ koji je po izgledu slican CC3D ali kako sam razumeo ima vise mogucnosti za nadogradnju.

Hvala svima ali jos koji dan da vidim sta da uzmem.
Neki komentar na predlozene motore i ESC za pocetak?

marko.jovanovic:
Obzirom na cenu ja bih APM ipak ostavio za malo kasnije kada se odluči da se uzme nešto ozbiljnije.
CC3D, NAZE 32 acro, FLIP 32, i ekvivalenti su niskobudžetni kontroleri namenjeni za početnike, FPV racing, akrobatsko letenje....
Osim toga nijedan kod mene nije bio izolovan od vibracija a imao sam i nazu i cc3d i sada flip 32 i bio je vezan direktno na ram pa nije pravio nikakav problem u letu, let je bio miran i stabilan. Čak mi se desilo da je na trikopteru moje izrade otkačio se servo sa repnog motora. Motor je bio potpuno slobodan a trikopter je leteo ali nije bio upravljiv pa sam morao hitnoda ga spustim u neku njivu. Ali je leteo i održavao dosta miran let.

banbo:
Koliko novca si pripremio za ovo planinarenje pa da i ja nesto preporucim  :big smile

uros2002:
Pozdrav,

Nisam odredio neku posebnu sumu za ovo.
Planiram da kupujem jedno po jedno i sklapam posto sam trenutno nepokretan to jest vezan za krevet. (polomio sam petu i jedno 1,5-2 meseca necu moci da se krecem i vozim auto)
Tako da imam vremena pomalo da porucujem i tako dok ne prohodam normalno skupim potrebne delove.
Za sada sam uzeo ram F450 koji mi je stigao iz kune pre par dana.


Sada planiram da porucim ili motore i ESC ili kontrolu letenja.
Za motore najveraovatnije cu poruciti kineze sa linka u predhodnim postovima.
Sad jedan set a kasnije jos jedan za rezervu.
Jos se dvoumim oko kontrole leta i citam po raznim sajtovima i forumima, svaki ima svoje prednosti i mane.
Prvo sam razmisljao da uzmem CC3D a sada sam u nedoumici.

Jos cu da vidim.

marko.jovanovic:
Odmah da ti rešim nedoumice neke. Leteo i CC3D i nazu i flip 32 kao to sam rekao.
Što se tiče samog leta i ponašanja modela potpuno isto lete sva tri jer čak mislim da su im giroskopi potpuno identični ako nisu onda je ista tehnologija u pitanju. E sada nekome je lepši software za nameštanje cc3d nekom za naz i flip... Jetino ti ostaje podrška za gps, magnetometar i barometar. Podrške za spektrum satelit, s-bus, ppm i ostale vrste povezivanja imaju svi. po meni flip 32 + zbog cene i onoga što dobiješ uz njega a da ne moraš da dokupljuješ. CC3d koliko znam nema barometar i magnetometar u sebi tako da ćeš za funkcije alt hold i gps hold morati da dokupljuješ neke stvari kao što je gps sa magnetometrom.....
Svaki podržava i OSD tako da tu nema problema.
U svakom slučaju vidi pa sam oceni cene su ti skoro iste jedino se naze 32 full ističe malo što mislim da nema nikakve logike.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version