RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

Pomoc oko uvoza

<< < (2/2)

Asterix:
Sad sve otvaraju pa i koverte, ako ne naplate pdv i carinu naplate otvaranje.

marko.jovanovic:
Nije istina meni nijedan koverat do sada nisu otvorili a stiglo ih je poslenjih mesec dana najmanje 5-6.
Bitno je samo da roba nije u kutijama. Frejmovi, esc-ovi, nekada i motori, kablovi, konektori, kotroleri sve može da stigne u kovertama jer je dovoljno malo i dovoljno pljosnato. U oslednjih mesec dana stigao mi je novi zmr 250 V2 frejm u koverti, 4 esc-a sa HK takođe u kovert, overcraft V4 PDB iz šđanije takođe u koverti.
Elise 5*3 i 5*4 takođe u koverti, flip 32 takođe u koverti, jedino su mi sa HK poslali motore zajedno sa još 4 esc-a u kutiji jer je to bilo takvo poakovanje pa sam platio 600 dinara dodatno. Naravno i veći frejm kao štoje 450 neka varijanta može da stigne u koverti jer je rasklopljen.
Baterije mogu da budu problem ali tu su ADAM i VLADA da pomognu (Ovom prilikom velikil hvala obojici!)

uros2002:
Pozdrav,

Evo da se nadovezem na predhodni post. Pre nekih 25-30 dana stigao mi je freim F450 u koverti i prosao bez carine, PDV i otvaranja.

Pre jedno 3-4 meseca porucio sam neku diagnostiku za auto i stigla mi bez carine i PDV samo otvaranje mislim 700din. Odmah zatim porucena ista diagnostika kod istog prodavca i stigla kod nas na carinu i zatim vracena prodavcu kao razlog naveli da je uredjaj predvidjen za izmene na vozilima i vratili nazad. Odmah kada sam dobio informaciju da ce se paket vratiti porucio novi koji je stigao bez carine i PDV samo otvaranje 700din.

Kada sam pozvao drugara koji radi na carini i pitao ga kako je moguce da prvi paket prodje, drugi bude vracen a treci prodje bez problema dobio sam sledeci odgovor.

Problem je sledeci. Kada imas dosta posiljki na svoje ime da nekazem oznace te kao preprodavca i sve zavisi od carinika koji ju smeni kda paket stigne.
Ko je kako raspolozen. Neko pogleda sta je i ako prepozna kaze Ok ili mora carina. Ako naletis na nekog ko nem poima ni sta je u paketu ni cemu sluzi i jos vidi da si primio dosta paketa samo vrati paket.

Preko tog naloga vise ne porucujemo nista a imali smo preko 90 do 100 porudzbina.

Barem je ovo moje misljenj i iskustvo.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version