ELEKTRONIKA > RC SERVO

Zujanje i "drhtanje" servoa

<< < (6/6)

dejan_ts:
neso predjio ti na RC modele a za F1A moj ti je savet da se drzish strogo mehanike ,ona je jako pouzdana i nikad te nece izdati sem ako ne [preskocish koji kanal na knipsu ,ja sam prestao sa tim jer je to van te kategorije ,ipak je rc rc a slobodno leteci model slobodno leteci model i netreba ga budjiti sa nekom elektroniko,jeste ono kao savrshenstvo ,izbacivanje i zvizdanje na sajli do 100m ali po meni klasicna konstrukcija drvenjaca ,sajla 50m i jedan standardni knips i ajde da se takmicimo ,ovo sad preizilazi svaku meru ,jebesh model ako koshta 1000 i vishe eura a jedan mali kiks i ode sve to ,znash i sam isto kao i ja,takmicili smo se vishe puta

dejan_ts:
a mogao bi i da im slikash tu elektroniku da vide ljudi sa cime baratas

nbatocanin:

--- Quote from: dejan_ts on December 16, 2015, 01:24:22 AM ---neso predjio ti na RC modele a za F1A moj ti je savet da se drzish strogo mehanike ,ona je jako pouzdana i nikad te nece izdati sem ako ne [preskocish koji kanal na knipsu ,ja sam prestao sa tim jer je to van te kategorije ,ipak je rc rc a slobodno leteci model slobodno leteci model i netreba ga budjiti sa nekom elektroniko,jeste ono kao savrshenstvo ,izbacivanje i zvizdanje na sajli do 100m ali po meni klasicna konstrukcija drvenjaca ,sajla 50m i jedan standardni knips i ajde da se takmicimo ,ovo sad preizilazi svaku meru ,jebesh model ako koshta 1000 i vishe eura a jedan mali kiks i ode sve to ,znash i sam isto kao i ja,takmicili smo se vishe puta

--- End quote ---

Hvala na savetu, ali ipak ću se držati elektronike :) AKo ništa drugo, mnogo je manja šansa da se slupa, jer ima daljinsku DTR, pa uvek možeš da ga spustiš ako upadne u neku kritičnu situaciju. A i daje ti mnogo veće mogućnosti. Mehanika je previše gruba za podešavanje.

nbatocanin:

--- Quote from: dejan_ts on December 16, 2015, 01:27:26 AM ---a mogao bi i da im slikash tu elektroniku da vide ljudi sa cime baratas

--- End quote ---

Evo, ovo je model:

https://picasaweb.google.com/108138021638351453859/Sombor2015#6195135599817824370

a ovo je otvoren mehanizam:

https://picasaweb.google.com/108138021638351453859/Razno#6229053674233959570

Gledano sleva, prvo ide baterija, a iznad nje se malo vidi daljinska determa (vidi se antena). Ona služi da se model spusti. Zatim se vidi predajnik - tragač koji služi da se model lakše nađe posle sletanja. Iza tragača je glavni kontroler koji upravlja letom, to je u stvari glavni deo. On izgleda ovako:

https://picasaweb.google.com/108138021638351453859/Razno#6184035880548418178

Zatim ide servo koji upravlja horizontalcem. Iza toga, u sredini je pločica sa konektorima i glavnim prekidačem. Iza toga je kuka za vuču. Ovo je servo-kuka, odbravljuje se kada senzor detektuje silu koja se podešava softverski. Za odbravljivanje služi ovaj mali zeleni servo na njoj. Skroz desno je servo koji reguliše napadni ugao krila. Iza njega dublje u trupu je još jedan servo (ne vidi se na slici) koji upravlja vertikalcem.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version