RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

ESC unutar frejma?

<< < (2/4) > >>

Bifrost:
Ne samo sto je upakovano u buzir nego je na kucistu od mosfeta, nije na metalnom delu predvidjenom za hladjenje.... Nema mi puno smisla takvo hladjenje :|. Ma meni je trebalo samo neko da kaze da je on vec stavljao ESC unutar frejma bez problema :D. Hvala jos jednom.

Vaci:
Mozda se neko seca
http://www.rcfly4um.org/index.php/topic,10125.60.html

Spakovana po 2 ESC-a jedan do drugog. Meni isto smetalo da bude na krakovima, ruzno brate. Osim toga neki ESC-i imaju problem kada su previse blizu motora, ne rade lepo. Sto se hladjenja tice, multirotori su otvoreni sistemi kada su u domacoj proizvodnji, i hladjenja ima na pretek gde god da turis ESC. Ako rade u zatvorenim stiroporcima avionima, ovo na quadovima im je pesma... Onda, krace su veze signala izmedju kontrolera i ESC-a. U slucaju pada i loma (a toga ima na pretek) manja je steta, jer je ESC na bezbednijem mestu. Ne mogu da se secam svih razloga, ali ja mislim da je ESC u kucistu multirotora bolja stvar nego izbacivati ga napolje.  ()-()

Bifrost:
Da zavrsim temu sa par slika :D.







Bili prekratki kablovi od ESC-a da stane unutra, pa sam ih morao zamenim duzim, imao sam crnog silikonskog kabla taman se uklopilo jos vise uz frejm xD.

rajker:
Sve je to lepo ali pazi,kod nekih ESC a ako produzavas kabel do motora hoce posle da poludi esc pa motor nece da radi,samo ce zujiti i nezna na koju stranu da vrti.Za napajanje od strane baterije ,produzetak OK ,to ne smeta  mmmm

Bifrost:

--- Quote from: rajker on October 07, 2015, 10:20:51 AM ---Sve je to lepo ali pazi,kod nekih ESC a ako produzavas kabel do motora hoce posle da poludi esc pa motor nece da radi,samo ce zujiti i nezna na koju stranu da vrti.Za napajanje od strane baterije ,produzetak OK ,to ne smeta  mmmm

--- End quote ---

Ne znam da li je neko primetio ali ti Motorici bez halovih senzora, ne znaju na koju stranu da idu dok ne krene inace. Pa ako recimo ide u smeru kazalje na satu, pri startu on za momenat krene suprotno, a onda mikroprosesor dobije informaciju bas sa faza Motorca preko tih zica koje sam produzio. Ta EMI u tim zicama od faza je ustvari i seznor za detektovanje smera. Upravu si moze da bude problem ako su predugacke, ali mislim da nije to dovoljno dugacko, videcemo :).

Edit: Malo sam se pogresno izrazio, ali to je to u prinzicu.... Pali te el magnete na statoru, redosledom kako bi se rotor okretao o odredjenom smeru, samo sto ne zna kojim redosledom da pali magnete dok ne krene, jer nema diskretan seznor, pa se desi za veoma kratak momenat da krene u suprotnom smeru.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version