Author Topic: Pomoć oko konektora ?  (Read 4041 times)

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Pomoć oko konektora ?
« on: July 09, 2014, 08:25:50 PM »
Delovi polako stižu za quad ali kao što sam i mislio nešto sam predvideo :-)
Na bateriji mi je EC5 konektor a na D. Board mi xt60,sad dilema je seci konektor za bateriju i stavljati xt60 ili seci na D. B. i staviti ec5 ,takodje me to zanima i zbog punjaca za baterije.
Ili kao rešenje uzeti adapter sa ec5 na xt60 ?

Offline Romeo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 143
Re: Pomoć oko konektora ?
« Reply #1 on: July 10, 2014, 09:08:27 AM »
Ja sam imao isto razlicite konektore (baterije hxt4, xt60 na hexi) lakse mi je bilo da jednom zamenim konektore na hexi nego da na svakoj bateriji menjam. Ako ces uzimati baterije sa istim konektorom onda lakse da prilagodis plocicu baterijama :)

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Pomoć oko konektora ?
« Reply #2 on: July 11, 2014, 12:24:06 AM »
Slazem se sa tobom ali procitah negde kako ne treba sa distribution board skidati konektor nego je bolje to raditi sa baterije iako to meni nema nikakve logike ali ajde ...
Drugi problem je punjac ,uzeo sam ovaj punjač http://www.banggood.com/IMAX-B6-AC-B6AC-Lipo-NiMH-3S-RC-Battery-Balance-Charger-p-908064.html ako dobro vidim ni on nema takav konektor za punjenje baterije.sta onda raditi ,kupiti adapter ili prepravljati i punjac ?

Offline banbo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 612
Re: Pomoć oko konektora ?
« Reply #3 on: July 11, 2014, 08:54:00 AM »
Moj savet, unificiraj sve konektore sa tipom konektora koji mozes poruciti ili kupiti uvek, ostale ces uvek moci da prodas. Konektor mozes zameniti na svemu pa i na ploci ako si vest sa lemilicom, samo vodi racuna da lemovi budu kvalitetni. Ja sam unificirao sve na XT60 npr. ali bukvalno sve, od multikoptera i opreme do opreme za zemaljsku FPV stanicu.
Make things as simple as possible, but not simpler.

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Pomoć oko konektora ?
« Reply #4 on: July 11, 2014, 11:51:57 AM »
Hvala, sačekaću punjač ali najverovatnije sve ide na xt60 :-)

Offline Bifrost

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 52
Re: Pomoć oko konektora ?
« Reply #5 on: October 15, 2015, 08:58:35 PM »
A da nije nekom ostao XT konektor viska muski da proda, meni bi bas valjao jedan da ne porucijem iz kine.... Da mogu izvrsim test sa arduinom, a da ne seckam konektor na bakteriji i vrsim improvizacije....

Offline Saka

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
  • Leteti leteti i samo leteti
Re: Pomoć oko konektora ?
« Reply #6 on: October 18, 2015, 06:33:32 PM »
A da nije nekom ostao XT konektor viska muski da proda, meni bi bas valjao jedan da ne porucijem iz kine.... Da mogu izvrsim test sa arduinom, a da ne seckam konektor na bakteriji i vrsim improvizacije....

Odakle si, imam ja viska ?