RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pitanja pocetnika...

<< < (3/6) > >>

Che che:
Koristim ja izdasno trotite hold.. cim krene po zlu bolje je tako, to sam ucio jos kod onog koaksijalnog.. provalio sam bolje tako nego da mlatara po zemlji, daleko veca steta.. Nije mi ovaj nov nikad pao da nije bio hold vec prebacen..

Imam 2 CPX a i onda imam i delove ako hocu da skidam sa jednog i stavljam na drugi, jeftinije je nego da se kupuju svaki put.. Imam i jacu kabinicu, ona defolt je uzasno laka za slomiti..
Zajko rece BL motor je bolji, imam i njega na jednom (bio je malo vise od 50e).. Ali i to me zeza pa opet letim stock ovaj drugi, dok motor ne crkne opet.. dok je radio BL, par letova, problem je sto je motor prejak i ne moze rep da ga vrati nije rep dovoljno jak.. ako hoces 100% snagom na gore, heli se zatorira prilicno, rep ne moze da ga vrati u poziciju, pogubi se heli (a i ja sa njim)..

Evo problem sa BL motorom, baterija i 25c i 45c isti problem.. Heli je u ok stanju, vidi se na snimku.. Isti problem je kada je motor i u drugom heliju..
Razmisljao sam da nije do baterija, ne znam, razmisljam da za probu stavim 2 baterije paralelno (ista voltaza, da bude jaca amperaza) da vidim da nije tu problem neki.. ne znam.. mada su baterije sve relativno nove, 2 su mozda 10 puta punjene.. Sa svakom od 10 baterija imam problem.. Nekad malo manje, skoro uspe i da poleti, sa nekom vise...
Video malo "boli" kad se gleda...



Mozda sam samo ja maler... :)

Mozda je od padanja.. ali nije mi mlatarao po patosu nikad,  na kraju krajeva mozda sam 10-15 min leteo taj BL tako da nisam stigao da padnem.. Ne znam.. Moze li u opste od padanja to ovako da zeza? Kupio sam nov heli i u njega stavio ovaj BL, isto je...

No, svejedno, HVALA PUNO svima, hvala i za odgovore na pitanja..

Nisam nikad uzivo video u letu nista vece od ovog mog nano.. Nista nisam ni video osim ovih mojih sto imam.. Voleo bih nekad 450 neki da vidim i posebno da cujem, odusevljava me zvuk vecih helija i kad ono kao "pukne" pri promeni pich-a iz pozitivnog u negtivni i obrnuto.. Pokusacu da napisem taj zvuk.. hahah.. bice zanimljivo... ono "zzzzzzz, prrf, zzzz.." hahah.. to je to.. :D

gerotmf:
Meni izgleda da si ti jednostavno prerastao nanota :) Nano leti dobro samo kao stock, imam i ja bl upgrade, i carbon frame, cnc alu machined rotor head, cnc alu swashplate, veci motorcic na repu, sire repne elise ... ali sve to je pretesko, samo kao stock lepo leti, tako da je sve to lepo spakovano u kutiji.

Nabavio sam Blade 230s, ali nikako da ga isprobam, previse kise, to bi ti mozda bio sledeci upgrade .. ili direkt na 450 ali rece da ne bi preveliki.

Che che:
U to je super.. ti upgrade su fenomenalni, barem mi lici, ne znam uzivo dali su.. verovatno je bolje.. Ovde nema to.

Jeste, generalno je nano super.. samo da nagovorim ovaj BL motor da radi.. i taman
Hvala za "prerastao si" ako je to pohvala.. Ne znam, meni se cini da je nano bas zeznut da budes potpuno siguran u letu. I Zajko mi je vise puta rekao da je sve vece puno i lakse za let, ima masu pa ima i neku inerciju sto pomaze. Mislim to se na simulatoru i te kako oseti. Veci heli ako je dovoljno jak moze da se prevrne u mestu, dok je Nano jako tesko.. Primetio sam da pomaze ako prvo malo cimnem u vis pa onda okrenem, manje mesta treba nego kad iz hovera direkt prevrnem..

Sigurno cu da predjem na nesto vece jednom. Za sad nekako imam osecaj da jos nisam siguran u sve to.. Svakako pomaze sto je nano jeftin za delove i sto moze da padne puno puta pre nego sto padne nezgodno da polomi nesto..

Uzeo sam od Vlade RcSrbija one sipkice od karbona (pune, ne cevcice kao sto su u originalu, ne mogu da provlacim one zicice). Hvala Vaci! Imam jedno 3-4 repa koje bih mogao da osposobim, realno, samo da zamenim to. Treba mi jedan koji radi. Taman ako osposobim BL, videcu da produzim malo rep za santimetar, dva, mislim da ce malo bolje da se bori tako protiv jakog BL motora.. ako je duzi rep po nekom mom osecaju trebalo bi da motoric na kraju ima jaci momenat.. Probacu..

gerotmf:
Prerastao i u smislu da trazis od nanota previse, ipak je to samo nano :) Cim pokusavas da ga pojacas da bi bolje leteo i da bi radio akrobacije ili flipove na sto manje prostora, onda si prerastao, nano jednostavno nema snage, mase ni brzine glave za takvo nesto. Preporucujem ti da se batalis bl upgradea - nece fino raditi, ako i produzis boom zadnji motorcic nema snage a i elektronika pocne da zajeb.. pa rep trza, mogao je da drzi rep samo na nekih 70% snage motora, i to u hoveru, cim si malo vise trazio od njega ode rep :) 

Pogledaj si ovaj video, nano cpx bl sa jacim motorcicem na repu
Ili stock mcpx bl ok nije isti letac, ali meni se cini da je ovaj mcpx ipak dosta autoritativniji, plus cena kad saberes bl upgrade i mikroheli motor upgrade .. ispadne da je mcpx jeftiniji :)

Probaj da pazaris mcpx bl, 2s baterija i malo jace sve skupa. Skuplje? da ali na kraju ces jeftinije proci i letet ces a ne zajebavati se sto nesto ne radi.

Che che:
Da, nema snage za to sve, znam.. Jos na simulatoru sam hteo tik-tak na njemu da naucim i nema sanse onako kako valja, kao sto moze sa velikim i jakim helijima.. Posle sam na netu gledao kako rade kao sa njim i skontao da ni ne moze bolje.. Bukvalno skroz od normalnog pa 180 do invers i nazad.. I kao to je tik-tak, msm nema veze sa tim kako bi trebalo.. i vremenom sam skontao da to je to sa nanom, ne moze bolje...

Ali u sustini mi se cini nano je bas "snappy".. na pocetku nisam mogao da ga drzim u mestu koliko je brz.. cini mi se reflek mora opak da se ima. Ne znam sa velikim nekim 450, cini mi se nije tko vrckav ko nano. Zato nesto imam i osecaj kad nanao savladam sve ce posle biti lakse...

Sto se tice BL imam vec BL motor, video si u onom videu poslednjem.. samo da provalim sta mu je :)

A sto se tice motora jaceg, ne znam, koji je to motor? Kupuje se posebno? Imam vec nakupovano neke razne (posto sam jurio neke motorice pa nije imalo, kupovao sam slicne da zamenim i sad imam neke koji nisu ni radili nikad, nisu odgovarali) mozda probam sa tim da nabudzim nesto.. :D Imam i elise od quada razne.. mislim da su vece.. mogao bih da malo experimentisem.. :)

El ovaj mCPX ima BL i rep i glavni motor? Vidim cini mi se V2 da ima BL a onaj prvi nema rep BL..
Zajko ga nema, vidim ima na HH Nemackom odakle on nabavja al nema cena..

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version