RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pitanja pocetnika...

<< < (4/6) > >>

zajko:

--- Quote from: Che che on October 16, 2015, 03:09:39 PM ---Da, nema snage za to sve, znam.. Jos na simulatoru sam hteo tik-tak na njemu da naucim i nema sanse onako kako valja, kao sto moze sa velikim i jakim helijima.. Posle sam na netu gledao kako rade kao sa njim i skontao da ni ne moze bolje.. Bukvalno skroz od normalnog pa 180 do invers i nazad.. I kao to je tik-tak, msm nema veze sa tim kako bi trebalo.. i vremenom sam skontao da to je to sa nanom, ne moze bolje...

Ali u sustini mi se cini nano je bas "snappy".. na pocetku nisam mogao da ga drzim u mestu koliko je brz.. cini mi se reflek mora opak da se ima. Ne znam sa velikim nekim 450, cini mi se nije tko vrckav ko nano. Zato nesto imam i osecaj kad nanao savladam sve ce posle biti lakse...

Sto se tice BL imam vec BL motor, video si u onom videu poslednjem.. samo da provalim sta mu je :)

A sto se tice motora jaceg, ne znam, koji je to motor? Kupuje se posebno? Imam vec nakupovano neke razne (posto sam jurio neke motorice pa nije imalo, kupovao sam slicne da zamenim i sad imam neke koji nisu ni radili nikad, nisu odgovarali) mozda probam sa tim da nabudzim nesto.. :D Imam i elise od quada razne.. mislim da su vece.. mogao bih da malo experimentisem.. :)

El ovaj mCPX ima BL i rep i glavni motor? Vidim cini mi se V2 da ima BL a onaj prvi nema rep BL..
Zajko ga nema, vidim ima na HH Nemackom odakle on nabavja al nema cena..

--- End quote ---


Ima na HH Germanu i na stanju, al niko ne pita, evo cena (cak mislim i da su sada nesto nize cene mmmm)

BLH3904   Brushless Tail Motor: mCP X BL      22.99 Eur/komad isporuka Bgd
BLH3903   Brushless Main Motor: mCP X BL    32.99 Eur/komad isporuka Bgd

poruci se i tu je za cca 7 dana, sledecea porudzbina je ponedeljak 19.10.15 do 12h

 ()-()

gerotmf:
Ovaj novi mcpx bl je cak verzija 3 (BLH3980EU) , sa oba brushlesss motora, 149e kod schweighoffera. Ima 6700KV BL glavni motor i 8100KV BL zadnji motor. Lokalne cene ne znam, ali definitivno vise od toga :) Ja sam imao 2 komada verzije 1, nisu imali zadnji brushless motor i elektronika je bila sranje - jedan je crko posle mesec dana, drugi posle 2-3 leta, valjda su je cak i besplatno menjali (koliko je besplatno slanje u ameriku :P), ali sam pre nego sto sam to znao prodao prijatelju za rezervne delove.

Che che:
Zajko, ne mogu BL za tail taj mislim da stavim na nano nikako. Prvo mi treba ESC (ako sam razumeo svu tu tehniku) da bi mogao da vrti taj BL motor, nano nema BL. Uz main BL onaj sto sam uzeo kod vas stigao je i mali ESC. Drugo mislim da ti motori za mCPX v2 idu na 2S bateriju... :D Sad ja kontam da moze da se izmozga nesto, cim su oni napravili komplet za 1S sa BL motorom za Nano, kontam moze i ostalo da se sastavi od delova.. trebao bi samo da provalim kako se poveze to sve posle..

E, kad ste vec tu, da olaksamo i Vama i meni zivot, na kom sajtu vi gledate to. Ja kad god mi kazete HH Germany ja odem ovamo: http://www.horizonhobby.de ali tamo gore u "Suche" sta god da kucam (tipa sifru BLH3904) nikad mi nista ne izadje i + nikad ne pise lepo cena kao kod ovih na http://www.horizonhobby.com ++ ovi .com daju odma i karticu za sve delove odma ispod...
Jel to taj sajt? Kako nadjete ista od delova.. Ja ovde ne da ne vidim delove nego jedva nadjoh i ove BLH oznake (u Spezifikationen).... Mora da ne gledamo isti sajt..

Koliko bi bio mCPX V2 (taj bl mCPX) BTF verzija? Pogledao bih i ja sve al nemam poima na ovom sajtu nigde cenu ne vidim..

zajko:
Ni nemozes da vidis.. HorizonHobby Germany radi samo sa svojim dilerima... taj njivov sajt je samo kao katalog proizvoda, modela, opreme, delova itd... ali bez cena, a cene su kod dilera... Dobar ti sajt gledas... Ja licno posto ne spreham Nemacki, ja sve pogledan na USA www.horizonhobby.com, sve INFO... i tu uzmem kataloski broj BLHxxxx i proverim cene kod Nemaca od kojih i inace nabavljam... HH USA ne salje za Evropu, zato sto ima svoju firmu u Nemackoj i dilere...

Nemci vise nemaju a nece ga vise ni imati nano CP X ili V2, sad ce, ako vec nije izaci neki novi model, znam da je izasao 180CFX BNF Basic

http://www.bladehelis.com/Products/Default.aspx?ProdID=BLH3450

 ()-()

Che che:
Pih... steta... Ima NanoCPS za sada... :)

Hvala Zajko...

Hvala i tebi Gerotmf, care.. :) Jedini si ti ostao da se smaras ovde samnom.. hahah.. :) Puno hvala..

Pisem jos ovde kad stigne da se opet pozabavim onim mojim Nanoima, BL motorom itd... :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version