RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pitanja pocetnika...

<< < (6/6)

Che che:
Puno hvala na odgovoru.. :)

Ne znam... Nesto se sve bojim da ga ne povuku previse brzo pa da nema delova.. Taman dok mi budu trebali delovi nece ih biti. I rado bih ja nakupovao sve sta mi se cesto kvari, ali kao sto sam rekao vec, nikad ne znam. Na pocetku su to bile elise i motor glavni. Onda sam uzeo BL ali kao sto si video gore na linku nesto me zeza, ne mogu da provalim. Onda sam kupio jos jedan nano, za svaki slucaj. E sad u poslednje vreme elise mi nisu problem, nekako ih vise ne kvarim kao pre. Ovom novom jos stoje one iz kutije. Sad mi je rep problem, 2 sam zeznuo u poslednje vreme, i to samo ovaj stapic, motoric radi. Narucio sam stapice da popravim to, jer jos rade.

Da znam da ce mi trebti to, to i to pa da uzmem mCPX i sve to po 2 kom sta mi treba.. al ko ga zna sta ce trebati.. Trebace sve jednom.. :)

Kazem jedino mi u glavi ako ga uzmem dali ce ga povuci posle nekog vremena i nece biti delova.. Mislim steta, i ja sad vidim da je mCPX bas lepa masina. Sad osecam da mi fali BL na nanou. Fali mi da je malo jaci.. Na pocetku je bio vise nego sto mogu da upravljam..

Hvala puno za savete za let! U sustini, spomenuo sam gore, imam 10 baterijica. Kad letim obicno ne stajem dok ih sve ne potrosim.. Obicno pola potrosim samo za hover i samo levo-desno (razne otjentacije pa u napred da letim u odnosu na orjentaciju, zato kazem levo-desno), posto sam primetio da imam uzasnu tendenciju da drzim rep prema sebi, tako se osecam sigurno, a jako mi je bitno da se i u drugim pozicijama osecam ok, sto jos nije slucaj. Borim se sa orjentacijom koliko sam razumeo da se strucno kaze. Tako da cesto smo lebdim okrenut levo, pa desno, pa prema meni.. A drugu polovinu vremena flip, na sto manje prostora da steknem osecaj, i malo invers hover.. I tu osetim nekad kao da nije dovoljno jak nano. I onda kontam mCPX..

IVAN3D:
Pozdrav

Druže veća stvar je uvek bolja  :jaki:
Moj savet odma ti lepo uzmi nešto veće. ..... Bar 500 klasu jer ona je nekako ni tamo ni ovamo sa cenama a leti sa klasika baterijama 3S 2200, rotori sada već džaba itd.....
Momenat kada sam sa igračaka prešao na klasu 700 je neopisiv..... a letenje neuporedivo!
Cepaj simulator (Phoenix) fizika za helikoptere je dobra i najpribližnija stvarnosti dok je fizika za avione nikakva.....

Ivan

Che che:
Hvala svima na 13-tom maju juce. Bas je super videti sve to i druziti se malo sa iskusnim modelarima/pilotima.. :)
SaleR, hvala tebi puno! I za druzenje i za demonstraciju sile.. hahah :D

Za sad je u mojoj glavi pala odluka da nista ne menjam (osim sto sam narucio kod Zajka jos delova da bih mogao da odrzavam ovo sta imam vec) i da vozim Nana dok jos udje u glavu orjentacija.. Svakako dok nisam siguran u sve nema poente uzimati nesto skuplje samo da bi se lupalo..

Ali vec sam poceo da gledam neke stvari. Prvo gos. Brana me je pitao "a koliko mAh dok punis bateriju primi baterija" ili nesto tako. Onda sam malo citao i skontao oko tih punjaca. Ja nemam poima koliko, stavim na punjac i crvena diodica se ugasi kad je pun :D
Tako da mislim da cu svakako na elektro heli neki da predjem jednom, samo kad, ne znam.. dok ne budem prilicno samouveren u orjentaciju, onda.. :) Malo sad se upoznajem sa punjacima itd.. pa cu polako redom, a u medjuvremenu letim kad god stignem...

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version