RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > JET MODELI

Suhoj SU37 VELIKIH DIMENZIJA izoflor 6mm

<< < (3/14) > >>

sasadjuric71:
Hvala ,trudim se koliko znam i umem sa ovo malo iskustva sto imam ,a sto neznam obratim se iskusnijim ljudima sa foruma .Pa  Bjanko jeste dobar model i ekstra izgleda ovako a tek kad se zavrsi bice jos bolji .Ovo sto si video na rc groups jeste dobro, ali ja necu tako nesto da odradim idem na klasiku .Motori ce biti fiksni a zadnji horizontalac pokretace jedan kvalitetniji servo (bez miksa) sa aleronima .Jer za onako nesto treba  bas dosta para sto se ne isplati .Ako se model pokaze dobro ,onda cu polako da sakupim drugi setup pa mozda i bude i onakve voznje .A ovako mislim da je suludo pucati na skupi setup ,pa nedaj boze nesto ne bude kako treba ode sve u vetar .HVALA I TEBI LAZO I OSTALIM MODELARIMA KOJI SU POGLEDALI MOJ TOPIC. ()-() (<--) (<--) (<--)

firebird:
Pa Sale svaka čast, odlično si ti ovo uradio i dosta si napredovao u pravljenju  modela, rekao sam ti da će avioni da ti budu zabavniji od helija ;)

Što se tiče kolor šeme, osnovne su maskirne varijante za su37, al' pošto ga ti lepiš pvc folijom teško da ćeš naći takve, jedino da ti neko štampa na ploteru. Ja ti predlažem ovu od su27 Ruski Vitezovi, jednostavna je i sa standardnim bojama  ()-()

sasadjuric71:
Hvala Boki , vidim sad i ja da sam pobrkao kad sam napisao kolor semu (moja greska ).Mislio sam u kojoj boji da ga odradim , maskirna mi je postala pomalo dosadna  jer imam vec dva modela u maskirnoj  ,mig 29 i spitfajera  ,ali ipak videcu u svakom slucaju hvala za predlog  svidja mi se ,a imam ove boje  onog tankog selotejpa , a imam i foliju ali ona je dosta teza  ali je lepsa ,jer selotejp je tanak pa gde su sastavi poznaju se tamnije linije . :)aplauz (res)

IvanGrozni:
Ovo lepo izgleda i imao sam sličan model za koji je plan napravio Steve Schumate.
Veći model znači i veće mogućnosti za detalje i finu završnu obradu.
Međutim nisi naveo koji setup hoćeš da ubaciš u ovaj veći model, pa ako možeš navedi.
Kako planiraš da ugradiš komponente u njega i da li si već napravio adekvatna mesta za njih?

sasadjuric71:
Kao prvo hvala ti sto si se javio .Pa isti slucaj taj model sto je Schumate  napravio je upravo meni i bio povod da napravim nesto vece pogotovo od izoflora ,samo ja nisam hteo da se upustam u nesto bas toliko veliko .Sto se tice setupa gore sam vec napisao da za pocetak idem na klasiku ,pozadi horizontalac bez miksa ,vertikalci i aleroni .Motori bice fiksni i obicni brasels motori sa desetkama elisama , i za njih sam spremio mesto i ojacanje od topolovih letvica  levo i desno ,jedino nisam postavio drzace od spera jer ne znam  koje dimenzije mi trebaju dok ne nabavim motore .ESC cu da spakujem u usisne kutije .Kabina je prostrana i u nju dolaze dve baterije 3s od 2200mah .To su neke osnovne stvari u kratkim crtama .Za motore se jos nisam odlucio posto ce model biti sa setupom oko 2,5 kg razmisljam o ovim motorima i esc 40-50 ampera .
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__77584__Turnigy_L3010C_1300kv_420w_EU_Warehouse_.html  .
Servoi aleroni metal zupcanici oko 3-4kg,horizontalac jedan  nesto malo jaci servo ,takodje metal 5-6 kg,vertikalci metal takodje  1,5kg.Toliko za sad a ti napisi sta si uradio sa tvoim modelom i kako je leteo . (<--) (<--) (<--) (<--) (<--)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version