ELEKTRONIKA > POWER SYSTEM

Moze li ESC od 40a za ovaj motor .

<< < (3/7) > >>

tibeteagle:

--- Quote ---OK Igore slazem se ,ja sam samo propratio test motora sto je VIPER isto izbacio ovaj link i da ne ponavljam vise ,pogledajte i sami .10x6 elisa ,1650grama potisak ,37 ampera mene taj potisak zadovoljava.
 http://flitetest.com/articles/Prop_Motor_Tests .
--- End quote ---
Tačno. Ne idi na drugi motor, je ima mali Kv, a za to treba 4S ili elisa sa većim korakom.


--- Quote ---svaki esc ima svoj maksimum tako i ovi od 40 ampera ,imaju maksimum 10 i vise sekundi 50 ampera
--- End quote ---
Tačno.

Sletanje je stvarno kritičan momenat za elisu. Može se čak i motor izlomiti iz konstrukcije.  mmmm
Ima dva rešenja a da ne stavljaš preklapajuću elisu.
Moraš sletati sa jako malom brzinom, što se sa ovim modelom može postići, s obzorom na pločasti profil.
Drugi način je da ga slećeš u ruke hvatanjem krila. Može se viđati obe tehnike na klipovima modelara koji lete slične modele.
Obe tehnike zahtevaju vežbanje ili iskustvo i letenju sa sličnim parkflajerima.


sasadjuric71:
Hvala ti  Laslo za savet  sto se drugog motora tice ,a hvatanje modela pri sletanju mi je itekako  poznato ,ali ovaj model je dosta veliki pa je malo teze to izvesti ,rizicno po mene i model .Imam elise od kvada 10x4,5 koje su elasticne pa i ako puknu nisu skupe pa nije problem ,ali ipak realno najbolje ce biti staviti sklapajuce elise ,ali otom potom prvo idu ove od kvada ,vreme ce pokazati svoje .Tu je malo iskustvo sa sletanjem miga 29 pa videcemo. mmmm mmmm mmmm (<--) (<--).

marko.jovanovic:
Ja imam ovaj motor to je isti taj koji i ti imaš samo drugačije kačenje i kraća osovina za spiner.
http://www.rcavioni.com/motori/100/l3010b-1300-brushless-motor-420w-detail
Danas ti radim video test da se uveriš koliko vuče struje da ne bi ispalo da lažem.
Sinoć sam to isto uradio i rekao ti.
Što se tiče hvatanja modela rukom prvo što treba da uradiš je da podesiš kočnicu na ESC-u da te propela ne bi isekla i povredila.
Za to hvatanje treba baš dosta vežbe a obzirom da ti praviš noviji model aviona i to od mekšeg materijala to zna da bude vrlo bolno po model ako nisi uvežban. A i težina modela zna da polomi neki deo kada ga hvataš. lično ne volim modele koji nemaju točkove i koji sleću na trbuh. Osim jedrilica sa sklapajućim elisama. Ali to je moj problem....

Viper:

--- Quote from: sasadjuric71 on November 13, 2015, 10:59:09 PM ---Hvala ti  Laslo za savet  sto se drugog motora tice ,a hvatanje modela pri sletanju mi je itekako  poznato ,ali ovaj model je dosta veliki pa je malo teze to izvesti ,rizicno po mene i model .Imam elise od kvada 10x4,5 koje su elasticne pa i ako puknu nisu skupe pa nije problem ,ali ipak realno najbolje ce biti staviti sklapajuce elise ,ali otom potom prvo idu ove od kvada ,vreme ce pokazati svoje .Tu je malo iskustvo sa sletanjem miga 29 pa videcemo. mmmm mmmm mmmm (<--) (<--).

--- End quote ---

Koliko veliki?
O kom modelu je rec?
Spomenuo si da je u pitanju neki jet model, onda od ovog drugog motora odustani kao sto ti je rekao Tibeteagle. Mali je KV.

I opet: stavi ESC 40 A, radice verovatno, ali ja licno ne bih isao sa 40. Isao bih bar sa 45 ako ne sa 50. Sto se tice karakteristika ESC, i na tarabi pise p...ka pa nije:) Motore jesam palio, ali ni jedan jos ESC nisam izgoreo:) Bez motora cu i da sletim ali bez struje...
Ali ko sto rekoh, kako hoces, tvoj je model. Nije mi jasno samo zasto pitas ako si sve vec iscitao, i sve znas i slusas samo ono sto ti odgovara...





marko.jovanovic:
https://www.youtube.com/watch?v=wmGduWrjW2Y&feature=youtu.be

Evo i dokaza
Toliko od strane mene, bez teoretisanja i bez praznih neproverenih priča.
Čist opipljiv dokaz
Dobijeni rezultati su 52 i 47A na punom gasu.
pa procenite sami koji ESC može i koliko da izdrži
Tu naravno da ima dosta parametara koji utiču tako da naravno karbon elisa nije isto što i plastika.....

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version