RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

Fpv antene

<< < (4/7) > >>

Drazen82:
Sta se prvo pali? Transmiter ili reciver? Izzvinite na glupom pitanju

marko.jovanovic:
Apsolutno svejedno samo nikako ne smeš paliti transmiter bez antene na njemu da ne bi izgoreo.

Drazen82:
Hvala ekipa!!

banbo:
Cao,
evo par koraka koje treba proci  ;namig
Proveri da li su ti predajnik i prijemnik na istom kanalu.
Proveri da li je napajanje za iste OK.
Proveri da li su ti konektori na predajniku i anteni odgovarajuci(jedan mora biti muski a drugi zenski). Konkretno mislim da je kod tebe na TX-u iglica, tj. muski konektor, znaci antena je zenska kao sto si i kupio ako je konektor kao na slici.

Sto se crkavanja tice 90% kineskih transmitera ti nece crci ako rade nemaju antenu i nisu ukljuceni duze od par minuta. U svakom slucaju zlatno pravilo je da se ni jedan predajnik ne ukljucuje bez antene, pogotovu oni sa vecom snagom je mogu crci zbog refleksije.

Ako je

--- Quote from: matic on November 15, 2015, 10:14:42 PM ---Ja sam uzeo antene sa ebay
(Attachment Link)
Nekako mi se cini da panel antena nije bas dobra nisam radio test sa antenama. Nesvidja mi se kako je napravljena.
(Attachment Link)
Sta vi mislite vredi nesto ova antena ili da narucim drugu?

--- End quote ---

Ta panel antena je katastrofa odradjena.

goodgod:

--- Quote from: matic on November 15, 2015, 10:14:42 PM ---Ja sam uzeo antene sa ebay
(Attachment Link)
Nekako mi se cini da panel antena nije bas dobra nisam radio test sa antenama. Nesvidja mi se kako je napravljena.
(Attachment Link)
Sta vi mislite vredi nesto ova antena ili da narucim drugu?

--- End quote ---

Ajde kad smo vec kod antena:

Da li koristis ove antene u paru?

Kako to funkcionise i da li funkcionise, obzirom da su razlicito polarizovane (linearno i kruzno)?
 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version