Author Topic: Preporuka za multikopter  (Read 6114 times)

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Preporuka za multikopter
« on: October 19, 2015, 02:58:48 PM »
Hteo bih da pazarim neku spravu za oko 500-600e, pa mi treba preporuka. Gledao sam nešto ovako:

http://www.banggood.com/Wingsland-Scarlet-Minivet-5_8G-FPV-With-HD-Camera-RC-Quadcopter-p-973421.html?currency=USD&createTmp=1&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Crc-Dynamic-4regions&utm_content=nydia&gclid=CL2r9OTJzsgCFUg8Gwodfh0LXg

http://www.banggood.com/Cheerson-CX22-CX-22-Follower-1080P-Camera-5-8G-Dual-GPS-FPV-Quadcopter-p-978296.html

Nemam neke posebne zahteve, treba mi za ličnu upotrebu. Bitno mi je da ima upotrebljiv FPV displej i najmanje 500-600m domet, jer će mi povremeno trebati za nadgledanje kukuruza (traženje izgubljenih modela).

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #1 on: October 19, 2015, 06:17:00 PM »
Hteo bih da pazarim neku spravu za oko 500-600e, pa mi treba preporuka. Gledao sam nešto ovako:

http://www.banggood.com/Wingsland-Scarlet-Minivet-5_8G-FPV-With-HD-Camera-RC-Quadcopter-p-973421.html?currency=USD&createTmp=1&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Crc-Dynamic-4regions&utm_content=nydia&gclid=CL2r9OTJzsgCFUg8Gwodfh0LXg

http://www.banggood.com/Cheerson-CX22-CX-22-Follower-1080P-Camera-5-8G-Dual-GPS-FPV-Quadcopter-p-978296.html

Nemam neke posebne zahteve, treba mi za ličnu upotrebu. Bitno mi je da ima upotrebljiv FPV displej i najmanje 500-600m domet, jer će mi povremeno trebati za nadgledanje kukuruza (traženje izgubljenih modela).

Bicu slobodan da dam jedan savet, da se manes kojekakvih kineskih NoName multikoptera i njihovih sajtova... iz vise razloga...

Prvo, vrlo tesko da ce to stici do tebe, zarad strogih propisa uvoza sa nase strane...
Drugo, ovde ipak pricamo o nekoj cifri od oko 650-700 dolara sto je 10% manje eura, moje iskreno misljenje je da je multikopter ipak letelica koja treba biti koliko toliko pouzdana i proverena, softwerski i hardverski jaka, kineskog djubreta koliko hoces na netu...
Trece, na delove koji ce ti zaista trebati, kod nas nemoj ni racunati na njih...
Cetvrto mod nas imas ipak izbor letelica, koje mozes kupiti ODMAH, koje imaju Garanciju, delove, provereni brendovi i letelice, recimo neki vrh svetske ponude, za jako pristojne pare, zavisno od svojih zelja i mogucnosti... Mnogo je povoljnije ici takvim sigurnim putem, pa ako treba i iz 2-3 puta sa opremanjem iste nego se zaletati u to vec ko zna kako se zove....Ovo je samo moje misljenje, ipak mi je prosla prilicna kolicina kroz ruke, normalno sad ce navala kojekakvih komentara, ali neka, zato ovaj forum i sluzi...
 ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline pedjartv

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 54
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #2 on: October 19, 2015, 06:24:01 PM »
za te pare tesko da ces kupiti nesto sto valja pa cak i polovno,a kod zajka za malo vise para mozes uzeti komplet spravicu koja ce da te sluzi i sto je bitnije imaces rezervnih delova.

Offline zbabic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #3 on: October 19, 2015, 09:33:11 PM »
@nbatocanin
moja preporuka bi bila:
- proveri kod ljudi sa foruma da li neko ima nesto za prodaju, a da tebi odgovara,
- proveri kod prodavaca u Srbiji da li imaju nesto sto bi ti bilo povoljno (bice ti korisno da porazgovaras sa njima, saznaces puno korisnih stvari),
- kupi zasebno delove, pa polako sam sklopi svoju "dronilicu" (ova opcija podrazumeva dosta informisanja, ali i naucis naj vise, takodje podrazumeva i dosta vremena dok ne sakupis dovoljno informacija).

Kako god da odlucis, samo polako, ovo nije hobi za zurbu.
Javi sta si odlucio i nabavio, pozdrav!
S budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!

Offline Birdum_Bardum

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 140
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #4 on: October 19, 2015, 11:00:18 PM »
Hteo bih da pazarim neku spravu za oko 500-600e, pa mi treba preporuka. Gledao sam nešto ovako:

http://www.banggood.com/Wingsland-Scarlet-Minivet-5_8G-FPV-With-HD-Camera-RC-Quadcopter-p-973421.html?currency=USD&createTmp=1&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Crc-Dynamic-4regions&utm_content=nydia&gclid=CL2r9OTJzsgCFUg8Gwodfh0LXg

http://www.banggood.com/Cheerson-CX22-CX-22-Follower-1080P-Camera-5-8G-Dual-GPS-FPV-Quadcopter-p-978296.html

Nemam neke posebne zahteve, treba mi za ličnu upotrebu. Bitno mi je da ima upotrebljiv FPV displej i najmanje 500-600m domet, jer će mi povremeno trebati za nadgledanje kukuruza (traženje izgubljenih modela).

Bicu slobodan da dam jedan savet, da se manes kojekakvih kineskih NoName multikoptera i njihovih sajtova... iz vise razloga...

Prvo, vrlo tesko da ce to stici do tebe, zarad strogih propisa uvoza sa nase strane...
Drugo, ovde ipak pricamo o nekoj cifri od oko 650-700 dolara sto je 10% manje eura, moje iskreno misljenje je da je multikopter ipak letelica koja treba biti koliko toliko pouzdana i proverena, softwerski i hardverski jaka, kineskog djubreta koliko hoces na netu...
Trece, na delove koji ce ti zaista trebati, kod nas nemoj ni racunati na njih...
Cetvrto mod nas imas ipak izbor letelica, koje mozes kupiti ODMAH, koje imaju Garanciju, delove, provereni brendovi i letelice, recimo neki vrh svetske ponude, za jako pristojne pare, zavisno od svojih zelja i mogucnosti... Mnogo je povoljnije ici takvim sigurnim putem, pa ako treba i iz 2-3 puta sa opremanjem iste nego se zaletati u to vec ko zna kako se zove....Ovo je samo moje misljenje, ipak mi je prosla prilicna kolicina kroz ruke, normalno sad ce navala kojekakvih komentara, ali neka, zato ovaj forum i sluzi...
 ()-()



Zajko ti je dao najbolji moguci savet sto se tice kupovine RTF multikoptera.
« Last Edit: October 19, 2015, 11:04:26 PM by Birdum_Bardum »

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #5 on: October 20, 2015, 01:55:04 AM »
Hvala svima na savetima, uključujući i one poslate na mail. Za sada samo razmišljam i prikupljam informacije, nabavka sledi za oko mesec dana. Sklapanje nije problem, ali bih ovoga puta iz nebitnih razloga uzeo gotovu spravu.

Interesuje me šta su glavni problemi kod ovih kineskih modela, ako se zanemare troškovi nabavke? Ovako po specifikacijama, sve deluje dobro. Malo sam čitao i recenzije i nisam naleteo na neki ozbiljniji problem. Vidim i da prodaju rezervne delove, pa verujem da bi uz umereno čekanje sve moglo da se nabavi. Pitanje je šta je tačno kvalitetnije na "name" modelima?

Offline Dakyle

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 170
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #6 on: October 20, 2015, 10:54:46 AM »
Zajko ti je dao odlican savet sta da radis, a sto se tice tvog pitanja sta je kvalitetnije na Brendiranim modelima, jedini pravi i ispravan odgovor je da je sve kvalitetnije, od plasike (karbona ako ga ima) do srafova a da ne pricam o motorima, reglerima, MC kontrolerima, i lemovi su kvalitetniji na brand modelima. Ti no-name modeli ti pruzaju privid kvaliteta (ne kazem ja da to ne leti i ne radi) ali pitanje je koliko kvalitetno ceo taj sklop radi, d ane pricam o mogucem otkazivanju komponenti sto se desava i sa najkvalitetnijim delovima i kod najboljih prozivodjaca. Ta cifra od 500-700 evra sto se prodaju sa svim tim pratecim delovima (ekran, link... itd) je primamljiva ali ja licno ne verujem u kvalitet ni jedne pojedinacne komponente tu. Realno na svim delovima su morali da zakinu na kvalitetu da bi cena bila ta koja jeste.

Ovo je samo moje misljenje.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #7 on: November 09, 2015, 08:41:06 AM »
Zajko, kao uvek daje konstruktivan i realan predlog .
Da sam ga slusao, umesto sto sam se pravio pametan, imao bi manje glavobolje.
Imas ogroman izbor svega u Srbiji i najvaznije, ako ti nesto ne valja, resices vrlo brzo.

Iz tvog pitanja sam zakljucio da ti nisi ni jednom poleteo na quadu/heliju, a ni mnaje ni vise nego fpv za pocetak ?
Ja sam sa mojim Blade 350qx2 vise nego zadovoljan.

Srecna kupovina.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline nbatocanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 108
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #8 on: November 14, 2015, 03:40:31 PM »
Zajko, kao uvek daje konstruktivan i realan predlog .
Da sam ga slusao, umesto sto sam se pravio pametan, imao bi manje glavobolje.
Imas ogroman izbor svega u Srbiji i najvaznije, ako ti nesto ne valja, resices vrlo brzo.

Iz tvog pitanja sam zakljucio da ti nisi ni jednom poleteo na quadu/heliju, a ni mnaje ni vise nego fpv za pocetak ?
Ja sam sa mojim Blade 350qx2 vise nego zadovoljan.

Srecna kupovina.

Izvinjavam se, tek sam sad video ovu poruku. Da, nisam do sada nikad leteo quad, a od helikoptera sam leteo neke kineske igračke (mada je to čudo bilo umetnost samo održati u vazduhu ;) Šta znam, naučio sam sam da letim EasyStar, pa ću valjda nekako i ovo :) A i prodavci delova treba od nečega da žive :))

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: Preporuka za multikopter
« Reply #9 on: January 10, 2016, 12:13:42 PM »
Evo, javi se meni pa da vidimo cenu za moju letelicu.
Mozda ces ti imati vise zivaca u borbi sa Drzavom ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!