Author Topic: Motori za 250 miniquad i slične klase  (Read 4527 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Motori za 250 miniquad i slične klase
« on: January 15, 2016, 09:22:09 PM »
Evo jedne zanimljive teme gde bi mogli da podelite svoje iskustva sa raznim motorima za ove i sliče klase.
Ja počinjem sa poređenjem nekih novih motora koji su se pojavili na HK-u nisam ih testirao ali po karaekteristikama su jako slični:

www.hobbyking.com/hobbyking/store/__89922__Scorpion_M_2204_2300KV_Brushless_Outrunner_Motor_Pair_CW_CCW_.html

www.hobbyking.com/hobbyking/store/__87801__Multistar_Elite_Vortex_Upgrade_2204_2300kv_CCW_.htmlhttp:


www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63063__Multistar_Elite_2204_2300KV_Multi_Rotor_Motor_CW_Prop_Adapter_.html

Ineresantno  mi je ovaj multistar vortex koji se pojavio i koji je izgleda IDENTIČAN motor kao i stariji brat ovde naveden osim što je druge boje i jače cene.

Da li je neko od vas imao slučajno multistar elite 2204 2300 kv motore i kakvi su pošto vidim da im hvale ležajeve i da im je žica na statoru perfektno namotana i podebela.
Nešto se premišljam da ih uzmem pa reko da li je neko leteo sa njima?

Ono što sam ja leteo jeste multistar baby besta v2 2206 2105 kv-motori dosta dobri što se tiče izdržljivosti od udaraca, krivljenja...
ono što im je mana jesu aksijalni luftovi koji se pojavljuju vrlo brzo i bez udaraca ali tako se nameste i rade i sa tim.
Još jedna mana je ta što si im žice jako blizu rupa za vijke pa se moraju koristiti duži i kraći vijci akda se fiksiraju za ram.

Takođe probani emax 2204 2300 kv po meni fantastični motori za fantastičnu cenu.

Takođe probani RCX ili sada vidim da  ih krste i sa ZMR 1804 2400kv još jedan fantastičan motor ali ja nekako ne volim male motore i sve ispod 2204 mi je nekako bezveze.

I naravno prvi koje sam probao su sunnsky 2204 2300 kv koji su me razočarali jer si jako jako krhki pri udarcima o motor koji se jako lako krivi. Osovina ne ali se iskrive one žbice na burencetu koji drže na okupu osovinu i burence ba onda bude belaja.
« Last Edit: January 15, 2016, 09:35:13 PM by marko.jovanovic »
The ground is the limit (or a water)

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Motori za 250 miniquad i slične klase
« Reply #1 on: January 16, 2016, 12:42:53 PM »
Ja sam koristio pomenute motore po meni su nepotrebno jaki 126W i jednom motoru iz nepoznatih razloga su namotaji potamnili.
Što se tiče izrade i svega nemogu ništa loše da kažem pošto su po tom pitanju ekstra.
Da napomenem da je elisa u tom momentu bila 5*3.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Motori za 250 miniquad i slične klase
« Reply #2 on: January 16, 2016, 01:21:45 PM »
Da li znaš razlog potamljenja odnosno da li je pethodilo to što si možda udario o nešto pa blokirao motor na punom gasu?
Ili se to desilo onako u letu?
Zna multistar da napravi problem to sam video na par videa da su ljudi dobijali falične motore u startu ali ako dobiješ sve kako valja onda nemaju greške bar oni koje sam ja koristio. Kažem babay beast V2 su nekima bili loši ja sam se navozao sa sve novce.
The ground is the limit (or a water)

Offline fantombp

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 87
Re: Motori za 250 miniquad i slične klase
« Reply #3 on: January 16, 2016, 09:06:33 PM »
Slagaću te to mi se desilo u prvih 5 letova i naravno nije se desilo da je pao pa da je ostao sa gasom.Ali opet kažem nema potrebe da se stavljaju tako jaki motori.1806 su sasvim dovoljni ovi Emax mi se čine da su odlični naravno da i njih ima loših srećom mene su zapali ok.Evo link seta koji sam ja kupio.
Ali karbonske elise koje sam dobio su dosta loše,na jednoj je čak napadna ivica niža pa se stvara neka turbulencija i bučna je.
http://www.banggood.com/EMAX-MT1806-KV2280-Brushless-Motor-5030-Propellers-Esc-12A-For-QAV250-p-974385.html

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Motori za 250 miniquad i slične klase
« Reply #4 on: January 17, 2016, 01:26:56 AM »
Karbonske elise su preskupe da bi se koristile na tim malim quadovima pogotovo ako se trka kroz prepreke.
A i nema nikakve svrhe.
ok je što si ih dobio ali sasvim su dovoljne i plastične.
The ground is the limit (or a water)

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: Motori za 250 miniquad i slične klase
« Reply #5 on: January 17, 2016, 06:44:29 AM »
Ja bih trebalo da zamenim motore ovi http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63063__Multistar_Elite_2204_2300KV_Multi_Rotor_Motor_CW_Prop_Adapter_.html mi deluju sasvim pristojno za tu cenu I namenu.
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: Motori za 250 miniquad i slične klase
« Reply #6 on: January 17, 2016, 11:25:55 AM »
Deluju a imaš da kupiš i komplet od 4 komada 2 cw i 2 ccw na HK-u i izađe te jeftinije.
Jedino me sada buni to što su namotaju kod kolege pocrneli.
Ako ćeš da menjaš i ako nećeš da rizikuješ emax 2204 2300 kv po meni najbolja solucija.
Na Aliju se mogu naći za 25-27 eura 4 komada. A veruj mi jako su kvalitetni.
The ground is the limit (or a water)