Author Topic: setovanje Holybro MultiWii 328P Flight Controller-a  (Read 8381 times)

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: setovanje Holybro MultiWii 328P Flight Controller-a
« Reply #15 on: March 07, 2016, 12:10:44 AM »
Ma uzeh od drugra ovu karticu da se poigram malo i prvo jedva nadjoh kako da upalim tj armiram motore,nije mi rucica gasa bila iskalibrisana na stanici.Naravno zbog toga  kartica nije htela da armira motore,sad kad sam to zavrsio poceo malo da se igram sa PID-ovima pokupio nekoliko sa interneta podesavanja pa probaj jedanu, drugu...nekoliko varijanti.Sad koliko se ja razumem na nekim verzijama vidim da se barometar ,acc i mag ukljucuju pomocu aux1 ili aux 2,na ovoj verziji kartice mislim da je automatski jer je integrisan svaki cip i odmah upaljeno jer je u zelenom!
Vidim da je nakon ukljucenja kartice potrebna kariblacija acc i mag i to odradim.Probam qvadro podignem ga na metar ajde malo seta levo desno zavisi kako poletis i kakav je vetar, al kad stavim odprilike 40% rucice gasa i pustim rucicu on ne drzi po visini nego seta tu gore-dole sto opet zahteva korekciju gasam da ga odrzavam.Pa reko dal radi taj barometar kad nece da drzi po visini mozda nije ukljucen???
Tako da se igram opet malo sa PID-ovima i trazim gde gresim tj da ga dovedem da stoji mirno koliko je najbolje moguce mada nema gps dodatak za karticu, to treba jos da uzmem da bih ugodjej bio kompletan! (<--) (<--)
ex pseudonijum: sova