RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Advance-25E

<< < (2/4) > >>

tibeteagle:
Leteće on dobro.

dejan_ts:
znam da je neki kalmato u pitanju ,na tom modelu sto je kod mene pise samo kalmato i niskokrilac je,slican ovoj koncepciji modela,jako je nestabilan i cigrav,konstantno morash da se jurish sa palicama gore dole levo desno ,a kad oduzmesh gas strovali se kao borbeni avion u borbenom zaokretu i pada kao djule

sloba_b:
Pre nego sto sam se odlucio da pazarim malo sam iscitao na stranim forumima cisto da se ne prevarim, svi ga hvale, bio je u proizvodnji je dosta dugo tako da ...
   
    Dodao bih eto jos par reci da predstavim model, pre svega  da napisem neke stvari koje ce mozda zanimati nekog ko ne zeli ovaj model ali mu neke informacije budu od znacaja.  Za model kazu da je dobar za nesto nakon visokokrilca tj kao pocetni akro..da ne tupim videcu vec :)
    Krilo je polu simetricno od pene, reko bih da je stiropor u pitanju presvuceno balzom i folijom. Trup je ceo konstruktivan.
Podaci koji su uglavnom zanimljivi , model je 133,5cm u rasponu a nigde ne pise tezina praznog modela pa sam merio

trup -----------------------------------290gr
repne povrsine---------------------110gr
stajni trap i ostali sitni delovi----165gr
kabina (+jednom i pilot)------------30gr
krilo------------------------------------480gr
______________________________
ukupno -------------------------------1075gr


Komponente koje bi trebalo da budu motor 170+servoi 110 +baterija 300-350 + prijemnik 30 + ESC 60 izadju ukupno oko  720

Pisem ovo zbog neke okvirne racunice tako ra RTF izadje oko 1800gr

Tako da specificno opterecenje krila biva (1800/34,5dm2) oko 52gr/dm2

dejan_ts:
evo i slicice tog calamtoa shto sam pisao o njemu i njegovim karakteristikama ,mali model a velika tezina ,meni to nikako nije u kombinaciji

Dakyle:

--- Quote from: dejan_ts on February 15, 2016, 12:52:36 PM ---evo i slicice tog calamtoa shto sam pisao o njemu i njegovim karakteristikama ,mali model a velika tezina ,meni to nikako nije u kombinaciji

--- End quote ---
Ovo je jeftinija varijanta HP Pulse XT 40 ima ih i verzije 60 i 25...identican profil krila, horizontalac i vertikalac su isti trup je u zavrsnoj obdari drugaciji malo (najvise jer nema kapotaz), na krajevima krila nema zaobljenja kao kod Puls-a i tricikl je u odnosu na Puls...Inace to je Acro-trener sa odlicnim karakteristikama i mnogo lepo leti...

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=980266

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version