Author Topic: QX90 - dali ga neko ima  (Read 66422 times)

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #90 on: December 07, 2016, 12:34:51 AM »
Imaš na ovom sajtu motore. http://micro-motor-warehouse.com/
 Jeste da su malo skuplji ali vrede.
Baterije takođe.
A najače od svega je što ima i f3 fc koji može na betaflight
Kada sve to izračunaš neće da izađe ispod 100 eurića ali zato ide ko raketa i može svašta sa njim da se radi i napolju.
Postavio sam linkove par postova gore.
Ja sam poručio delove a fc ću da iskoristim sa nanoqx-a pa da vidim da li će i kako leteti.
Ako ne onda mi ne gine f3.
The ground is the limit (or a water)

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #91 on: December 07, 2016, 01:04:39 AM »
kako si uspeo da slomis dva rama? ja sam padao po betonu i po sobi sa mojim qx95 i nisam imao problem. udario sam cak i jednom u kapiju, par puta u granu... :)

ja imam spremne neke stampane ramove ako ovaj slucajno pukne

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #92 on: December 07, 2016, 09:51:06 AM »
kako si uspeo da slomis dva rama? ja sam padao po betonu i po sobi sa mojim qx95 i nisam imao problem. udario sam cak i jednom u kapiju, par puta u granu... :)

ja imam spremne neke stampane ramove ako ovaj slucajno pukne

stvar je u talentu :)

a i ovaj drugi sto mi je stigao izgledao je mekse od oreginala...

nego nadam se da cu od ovoga da napravim 8 komada :)

http://www.ebay.com/itm/400-250-1mm-Carbon-Fiber-Plate-Panel-Sheet-3K-Plain-Weave-Gloss-Corrosion-Resist-/262690333117?hash=item3d299061bd:g:XLoAAOSw44BYDzO9

Offline mikijus

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 83
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #93 on: December 07, 2016, 06:09:37 PM »

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #94 on: December 11, 2016, 08:05:44 PM »
VEćinom ti kineski frejmovi izuzev par koji su sa razlogom  skuplji, napravljeni upravo tako da moraš posle da dokupljuješ više puta. Kinezi zgrnuše lovu na jeftinoj robi koja sva do jedne uvek ima slabu tačku kako bi se kupila vrlo brzo ponovo. Da li je to slab materijal ili loša konstrukcija, loši elektronski element...


oba su pukla na istom mestu...spoj ruke i lezista za motor

Ovde koriste neki E6000 lepak da ojačaju frame, važi i za e010 frame kao i original inductrix. Oba pucaju kod nosača motora ... inače evo jedan link na live fpv stream sa današnjeg takmičenja :)

https://www.youtube.com/watch?v=3EQs_s8hAHw&feature=youtu.be

Antene za prijem su mi bila iza takmičara pa se malo gubi slika ..




Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #96 on: December 13, 2016, 12:31:51 AM »
Izgleda mi kao taj ...

http://www.lipo.si/izdelek/G-E6000/lepilo-e6000-inductrix

baš sam se setio da mi je kolega zalepio motor 8.5mm na carbon sa time juče. i sad sam proverio, drži pošteno :)

evo još jedan snimak od Alana .. ovaj put sa njegovog DVR

https://www.youtube.com/watch?v=bAwJFzSmFaI&feature=youtu.be

leti sa inductrix frame, f3 kontroler, 17kkV motori iz mmw, mylipo.de HV baterije, 0.8mm bullet konektori za struju.

A ovaj snimak je od njegove rakete, 19kkV motori, odrezana elisa na 2 kraka .. i ne znam ostale specifikacije




Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #97 on: December 13, 2016, 07:39:05 AM »
Lepo.
Primetio sam da ljudi režu propelere  na 2 kraka pa jel ima to nekog poboljšanja na motorima sa nižim kv brojem recimo 16000 ili recimo 14000? Takođe da li poznaješ nekog ko vozi onaj aluminijumski frejm odnosno pola aluminijum pola karbon i da li je bilo lomova karbonskog dela?
Jedva čekam da mi stignu delovi. Naručio sam i f3 fc beecore jer sam na bangood-u naleteo na neko sniženje.
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #98 on: December 13, 2016, 10:26:29 AM »
Ovde svi gledaju na svaki gram, pa taj frame carbon/alu ne dolazi u obzir, najbolje se pokazao original inductrix pošto je i najlakši.

Spremamo se i na vanjske trke - kad zatopli, tu več dolazi u obzir jači i teži 90mm ili 120 mm frame sa 8.5mm motorima.
Leteli smo i po dvorani sa mojim frankenstein 90mm banggood frameom sa fpv kamerom - več sam postovao slike ovde, i ubrzo ti postane dvorana premala, zbog težine quada sa fpv i baterijom od 250 mAh ima veliku inerciju i moraš puno ranije da počneš da skrečeš.

Što se tiče 2 kraka, quad malo izgubi na stabilnosti a pridobije na dužini leta, ali to nije uopšte bitno kao što vidiš trka traje minutu/dve. Ja lično nisam probao sa 2 kraka, pošto još čekam neke malo jače motore - naručio sam chioli 0615 i neke insane od inductrixa  .. možda su čak jedno te isto :) Valjda su se najbolje pokazali MMW 17kkV motori ali sam to saznao tek kad sam več naručio druge.

Kod svih jačih/bržih motora se quad prvih 15-20tak sekundi trese malo više zbog nemogučnosti nameštanja PID-ova na originalnom FC, posle se umiri i sve ide ok.

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #99 on: December 13, 2016, 04:49:10 PM »
Pa vidi ti insane motori su 19000 KV i stvarno su INSANE ako su to ti.
Ja ih imam na blade nanoqx-u i leti kao raketa.
A industrix će da leti kao svetlost.
Za te motore stvarno treba odseći po dva kraka koliko sam video na netu jer može da se desi da nešto izgori.
A kada na te motore dodaš i LIHV baterije one na 4.35V to onda mora da je umobolno.
Veruj mi da sa takvim setup-om neće ti padati na pamet da uzimaš veći quad koliko ovo dobro ide.
Mana takvog setup-a je samo što trajanje baterije zna da koliko sam video bude oko 1 minut a i motori sa većim KV brojem imaju daleko manji vek trajanja od ovih normalnijih.
Ja sam poručio sa bangood-a cl 615 sa 59000rpm to je negde oko 16000 KV pa će mo da vidimo.
Što se tiče pid-ova zato sam i naručio beecore f3...
Nestrpljiv sam da stigne mmmm

MOžda sam ovo i postavljao ali ovo je brzina sa 14000 KV
The ground is the limit (or a water)

Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #100 on: December 14, 2016, 09:57:35 AM »
Danas sam poručio chioli 65000 rpm iz 'ameriku' ;)  (17500kV) 12.99$ set i 8$ poštarina za 2 seta .. pa da vidimo. Kad si več pomenuo karbon, primetio sam da koriste i tanke paličice za fixiranje motora, evo ovako



kao i 0.8mm bullete za napajanje, ništa ti ne koristi baterija koja može od sebe da da 9A ako je original konektor na njoj projektovan za max 1A.

taj video sam več video, to je rambo whoop, 19kkv motori i HV baterija .. ovde je spisak

[link]https://micro-motor-warehouse.com/collections/rambo-whoop[/link]

Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #101 on: December 20, 2016, 09:07:33 PM »
Spreman za let :) Hvala RCSrbija  (pijemo)  (<--)


Offline gerotmf

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 96
  • Heli:Quad 7:5 :)
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #102 on: December 20, 2016, 11:15:36 PM »
lepo, koji su to motori?


Offline lazar89nis

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 281
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #103 on: December 20, 2016, 11:19:34 PM »
stock qx95. nisam nista menjao. za sada super leti i sluzi mi za ucenje acro moda. samo sam mu stavio zastite za antenu i propelere posto ga lupam dosta dok ucim :D

Offline marko.jovanovic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1643
Re: QX90 - dali ga neko ima
« Reply #104 on: December 20, 2016, 11:29:10 PM »
Povelik je to quad za po kući.
Inductrix je idealan.
Ja vozim blade nano qx koji je čini mi se 70 mm diagonala pa opet nije da ne može da se leti nego oseti se da ipak nije za neku fpv jurnjavu kroz male prostore. Ali dok ne stignu delovi zadovoljan sam sa ovim što imam.

The ground is the limit (or a water)