RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > SCALE MODELI

CANADAIR CL-415

<< < (3/20) > >>

tibeteagle:
I još nešto važno ako još nije kasno.
Treba nabaviti elise sa kontra smerom. 1 levi i 1 desni. Važno je tako uraditi, da se nepoželjni momenti koji utiču na stabilnost neutrališu. Nije toliko važno kod ovako malog modela, koji motor na koju stranu će da se okreće, ali teoretski je ispravno ako se okreću od spolja prema trupu, gledajuću gorlju putanju elisa.

Baš sam našao odličnu sliku da se vidi.


 ;namig

drjack:
Hvala za savete,

Naročito mi je bitna hidro izolacija. G-din Željko  je na svom modelu uradio  varjantu presvlačenja  sa japan papirom  i lakom  za parket na bazi vode, pa preko toga boja. Ima još vremena do toga.
Njegov model je poprilicno jake konstrukcije bez nekih dodatnih ojačanja.Moj će dobiti malo karbona na osetljivim mestima.
Ovaj gore sa slike se polomio od pada, a ne od grubog sletanja. Čovek je poleteo sa uskog i kratkog jezera sa preprekama. Zeznulo ga je to što je bio napunjen  vodom  pa je model bio tromiji i nije imao kud.

Elise će biti kontra-rotirajuce, kontroleri će biti u krilu a ne u gondolama motora zbog eventualnog prevrtanja na vodi.
 

drjack:
Nastavak gradnje:

Kabina  je isečena i odvojena od trupa. Samo treba da joj ubacim magnete:







Aluminijumsku cevku  za uzimanje vode, koju će  pokretati servo, doneo mi je @alzo. Zoki hvala.





Gornja vodjica žice  je od štapića za uši, koju ću skratiti na pravu meru kad postavim servo. Ulepljena je PU Max-om koji je expandirao pa  tako voda ne bi trebalo tuda da prolazi u trup. Cevka u donjem položaju oslobađa otvor na vrhu, kroz koji voda ulazi iz cevke u rezervoar. Rezervoar na bočnim stranama ima otvore/prozore, koji su ustvari  prelivi kada je rezervoar pun.


Preko cevke ide poklopac. 

Gatti.Gatozza:
Koliko vode će moći da podigne?

mikula:
U ovoj fazi, razmišljao bih kako da ostavim cevki što manje slobode za uzdužno rotiranje. Ne znam hoće li se ta tendencija pojaviti, ali me ne bi ni iznenadilo...

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version