RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > SCALE MODELI

CANADAIR CL-415

<< < (6/20) > >>

drjack:
Pero evo jos malo popodnevnih slika, čisto radi inspiracije, moramo da ih završimo ove zime:









Luda sprava.
Na nemirnom moru mu treba oko 1 min. da napuni tankove,
Vodu uzima tako što leti po vrhovima talasa i  skakuće preko nih,  dok na mirnoj površini  to obavi za 15-20 sec.
Danas su bili nešto veći talasi i jak maestral ali nije bilo problema. Požar je bio na vrhu planine  na  1400m visine,
U povratku se samo obruše  za nepun minut do 100m visine. Takodje  penje jako dobro. 1 Ciklus punjenja i pražnjenja
na toj visini traje možda 10-12 min.



Danas su bila i 2 Air trakotora, ali su oni  neuporedivo  sporiji i lošije penju. Njima ciklus traje duplo duže u istim okolnostima.

pnedic:
Mi se ovde zabavljamo sa slikama, ali njima (pilotima) tamo nije ni malo naivno :). Verovatno im dosadi i to letenje - mada ja to gledam kao treniranje preciznog pogadjanja :)

pnedic:
Nije se mnogo odmaklo sa gradnjom. Ima mnoooogo pitanja bez promptnog odgovora, vec se mora debelo i dugotrajno razmisljati, sta, kako, sta prvo, sta posle da se nesto ne bi zalepilo pa posle odlepljivalo/seklo/kidalo. Do sad bar nisam imao puno ovakvih naknadnih aktivnosti. Medjutim rezultat je sporo napredovanje.
Naravno kljucni problem je nedostatak vremena za rad na modelu.
Evo slika.

Zadnji deo trupa. Malo sam se igrao sa lepljenjem crvene trake i frabanjem modela


Prednji deo trupa (nije mi jasno kako nisam napravio fotku kompletnog trupa (bocno)  mmmm Kabina jos nije isecena



Prenji deo trupa - konstrukcija od dole



Nosac prednjeg tocka (izbliza)


Rezervoar sa cevkom za usis vode i konstrukcijom koja je kao ojacanje i spoj sa prednjim i zadnjim delom trupa

Poklopac rezervoara na koji ce da se postave servoi za usis i praznjenje


Cevka za usis vode i plocice od spera na koje ce se napraviti nosaci za zadnje tockove - po istom principu kao za prednji tocak. Sve bi trebalo da bude zasticeno od prodora vode kada se model bude koristio kao hidroavion (i kada ce se tockovi skinuti)


Plovci koji ce se kaciti na krajeve krila

I jedan juce ofarban (samo sam testirao farbanje)


I na kraju materijal koji koristim (prvo lepila a onda farbe i lak)



Evo kako izgleda farbanje sa mesavinom akrilnog laka i dipo tonera

A ovo oker zuto je sa akrilnom (nerazredjenom farbom - tuba od 60gr = 160din)


Za sada toliko. trenutno sam u fazi ugradnje servoa za repne povrsine i montiranje repa. Posle idem lepljenje plocica za zadnji stajni trap, pa zavrsavanje tanka za vodu, pa zatvaranje trupa od dole. Tu ide i izrada otvora za ispust vode (opet vezano za tank - sve je povezano sitnim crevcima :)). Posle toga, otvaram kabinu i ide filozofija za deo za montiranje krila na trup (planiram kirlo iz dva dela).

drjack:
O pa Pero ti si dobro odmakao, Sve je ovo super. Zasto krilo iz dva dela, raspon je 1,5m?

uros2002:
Pozdrav,

Evo i ja da pohvalim radove . Svaka cast preepo izgleda. (yay) (:sok:)

Imam i jedno dodatno pitanje. Ovaj lepak koji si naveo moze da se  koristi za lepljenje stirodura i stiropora( izoflora)?
Ima li manje pakovanje da se uzme?

Treba da zalepim krilo na F22 Raptoru.

Hvala

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version