RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > SCALE MODELI

CANADAIR CL-415

<< < (12/20) > >>

sova:
A kad vec imate mogucnost napraviti prednju nogu sa "amortizerom" sto ne naptavis i zadnju sa amoritzerom bez obzira koliko je model lak ili tezak amortizacije nije na viska! Po meni ce cak spreciti skakutanje model pri sletanju jer ce "amortizer" donekle upiti gresku pri sletanju? Ne znam mozda nisam upravu?

drjack:

--- Quote from: sova on January 15, 2020, 02:55:40 PM ---A kad vec imate mogucnost napraviti prednju nogu sa "amortizerom" sto ne naptavis i zadnju sa amoritzerom bez obzira koliko je model lak ili tezak amortizacije nije na viska! Po meni ce cak spreciti skakutanje model pri sletanju jer ce "amortizer" donekle upiti gresku pri sletanju? Ne znam mozda nisam upravu?

--- End quote ---

Sovo, u pravu si , što se skakutanja tiče. Ranije uopšte nisam razmišljao na tu temu , ali je patent toliko jednostavan da može da posluzi i kod drugih modela i ne mora biti od karbona. Ovde su točkovi nužno zlo jer je koncepcija modela  da poleće i sleće sa vode. Zato mi je bilo bitno samo da ih ima i da se lako skidaju. Zadnji trap nema amortizer ali je napravljen tako da amortizuje udarce i kada ga pritisnes on "radi" nije previše krut. Uostalom videćemo kada poleti. 

Pero nije kasno da promeniš, mislim da si svojim rešenjem dodao dosta težine na model i pitanje je kako će leteti , pa još ako mu ubaciš pola litre vode unutra ?? hmm. Možda će na kraju ipak završiti kao eksponat mada bi mi to baš bilo žao..

dejan_ts:
Ne preterujte sa mekanoscu amortizera ,enoga Stanko iz Ks ubi biga sa Utvom i jos nije nasao resenje za Amortizovanje a hoce amortizere ,sto je kruce to je bolje na meksem hoce da skace kao zeka i eto ti loma bez premca
 Ja letim sve na kruto i ne razmisljam dalce da mi fali nesto ali mora da se zna lepo sletanje ,lepo finale,lepo ravnanje i cekaj zemlju

pnedic:

--- Quote from: dejan_ts on January 16, 2020, 03:50:46 PM ---Ne preterujte sa mekanoscu amortizera ,enoga Stanko iz Ks ubi biga sa Utvom i jos nije nasao resenje za Amortizovanje a hoce amortizere ,sto je kruce to je bolje na meksem hoce da skace kao zeka i eto ti loma bez premca
 Ja letim sve na kruto i ne razmisljam dalce da mi fali nesto ali mora da se zna lepo sletanje ,lepo finale,lepo ravnanje i cekaj zemlju

--- End quote ---
Ja sam davno imao jedan amortizer na nosnom tocku i odavno mi stoji u fioci - izbacen iz upotrebe.

drjack:
Danas sam zalepio horizontalac za trup. Koristio sam pomoćne alate kako bih obezbedio da sve ostane u poziciji dok se ne osuši. Gornja ivica trupa mi je bila reper na koji sam oslonio ove daščice, predhodno izrezane na pravu merku. Time sam dobio potrebnu paralelnost horizontalca i donjake krila.
Na kraju sam proverio i digitalnom libelom (skinuta sa play store ) koja lepo radi i koja je obavila proveru. Dobio sam isti ugao kako sam i zamislio....




Donja strana krila :

Donja strana horizontalaca


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version