RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Šta mislite.. Egde 540...

<< < (8/9) > >>

zgrujic:
Treba da budes dobar sa postarom i da vezes keru! :big smile

branek:
Evo malo slika prilično sklopljenog aviona...

Montirana krila i sklopljen rep aviona:



Ovde je servo već montiran. Nikakva nauka, proseče se folija, i ušrafi servo. Ako primetite da je polugica na zakrilcu okrenuta naopako, to je namerno urađeno, jer je dohvatala do krila pri punom otklonu. Međutim ovo nije srećno rešenje, i čim nabavim plastične polugice, zameniću ove plastičnim:



Isto to na oba krila:



Na repu još nisam montirao servoe, postaviću ih uskoro.

Imam pitanje... ovaj držač motora mi izgleda baš krhko! Razmišljam se da li sam u pravu i kako da ga pojačam. Nabavio sam "furnir" 3mm iz CVM, i nekih letvica i svega... U kompletu aviona dolazi samo 4x trouglasta letvica. Ja sam razmišljao ili da zamenim celu konstrukciju sa furnirom ili samo deo na koji se kači motor, a da sa strane nalepim recimo 4 mm balsu? Ili da postavim samo veće parčiće furnira ili balse u uglove!  Trenutno je nosaš od aviošpera 2mm.







Motor koji planiram da stavim je ili Turnigy 3536-1450KV ili Turnigy SK 3530-1100Kv a imam i jedan manji Dymond 2830-1300Kv. Voleo bih da čujem vaše predloge koji od ova 3 motora kao i da li i kako da ojačam nosač motora. Elise koje imam su 8x5, 9x4.7, 9x6, 10x5, 10x6. Šta mislite koja bi bila ok?

Hvala

magic:
35-36 1450 sa 8x5 i 3S baterijom

poz

magic:

--- Quote from: branek on April 04, 2009, 05:46:38 PM ---
Ako primetite da je polugica na zakrilcu okrenuta naopako, to je namerno urađeno, jer je dohvatala do krila pri punom otklonu. Međutim ovo nije srećno rešenje, i čim nabavim plastične polugice, zameniću ove plastičnim:


--- End quote ---

Ovo ti je jako pogresno. Neces imati pravilan hod elerona. Tesko za objasniti kucanjem, radi se o cistoj geometriji, obavezno je okreni.

poz

branek:
Primetio sam to... kontam šta hoćeš da kaže.. poluga, osa, prav ugao...ali nažalost nemam plastične a ove mi se ne sviđaju a i zalepljene su.. moram da nađem plastične... otkloni su otrpilike 25% ali nisu kako treba... jbg.. kad sam isprobao shvatio sam zašto ne valja..

Ipak se razmišljam da li da isprobam let.. bar jedan... nestrpljenje...  ") :big smile :big smile

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version