RC MULTIKOPTERI > PITANJA POČETNIKA O MULTIKOPTERIMA

Izrada 3d printanog drona

<< < (2/2)

marko.jovanovic:
oblaganje kablova je bespotrebno. Sve ima svoje neke filtere tako da nije potrebno preterivati.kada nama na miniquadovima gde su svi kablovi bukvalno jedan do drugogo sve radi i nema problema nikakavih tek tebi neće biti problem jer je quad veći os ovih koje vozimo za race...
kamera kada se kači obavezno se napaja preko lc filtera koji već postoji ugrađen u savremene pdb ploče tako da nema problema sa bilo kakvim smetnjama.
baterije se kače paralelno i pri tome ako koristiš 2 bilo bi poželjno na svakoj imati on pištalicu ili ti batery chacker koja pišti za svaku ćeliju kada se isprazni. jer može da se desi da jedna baterija je lošija a jedna bolja pa da ta bolja radi a da se lošija uz nju šlepa pa se skroz isprazni....
Što se tiče gimbala tu ti ne mogu pomoći jer nisam se bavio sa snimanjem pa ti ne mogu preporučiti bilo šta.


nikola50:
Vec sam uzeo tu pistalicu, posto sam video da je koriste. Ona stoji na samom dronu, non-stop, jel da?
Hvala puno! kada bude sve ovo stiglo, ako budem imao nekih nejasnoca, znam gde da se obratim, a kada zavrsim, obavezno kacim slike :)

marko.jovanovic:
nije loše da bude i ona (pištalica) posebno ako su dve baterije..
takođe cc3d ima podršku za buzzer koji nije loš jer signalizira kada je prazna baterija ali ne i kada je neka ćelija u problemu jer on meri ukupan napon pa deli sa brojem ćelija. Taj buzzer takođe služi i kada padneš negde u gustiš pa da ga ukljućiš da pišti, međutim sve je to džaba kada se raskači baterija pri padu. prema tome savet izbegavaj letenje posebno akrobatsko iznad velikih površina visoke trave, žita, soje i sličnih biljaka jer rizikuješ da ga nikada ne nađeš. Jedini dobar uređaj za traženje u tim situacijama jeste negde snimljena koordinata leta ako se ima gps ili uređaj koji se zove lost model finder a košta oko 70 eura i ima dva predajnika za dva modela.

nikola50:
Mogao bih da napravim taj modul za 10ak e, na 433mhz, slicno fox hunting sondama, ali mislim da je preterivanje (jednog dana osecam da cu zestoko zazaliti zbog toga :D) Hvala u svakom slucaju, kada budem zavrsio aparat, kacim slike ovde na forumu

nikola50:
Evo da pokazem masinu, kao sto sam obecao :) Ram sam skinuo sa interneta, posto se pokazao kao jako dobar, ali sam sam dizajnirao neke dodatke kao npr drzac za bateriju izmedju paluba, drzace za prijemnike, predajnike itd, obavio sam prve letove i jos bih trebao samo da kalibrisem pid-ove :)

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version