Author Topic: Avion za pocetnika  (Read 19811 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Avion za pocetnika
« Reply #30 on: March 03, 2009, 04:13:52 PM »
Izgled treba zaboraviti kod prvog modela. U stvari, treba da bude sto ruzniji zato sto ce manje da boli kada padne, a pasce! Bitno je samo kako leti i da je od materijala koji se lako popravlja (neka vrsta stiropora). I ne, srednje krilac nije izmedju visoko krilca i nisko krilca, srednje krilci su najzivahniji!

Pozdrav
Veljko

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Avion za pocetnika
« Reply #31 on: April 16, 2009, 11:58:45 AM »
neznam svi letite na te kineze sa sumnjivim kvalitetem a neznam dal neko primecuje da to sve sto kupite na kraju sa carinom i postarinom kosta skuplje nego u evropi da porucite a kvalitet kineske robe i recimo jednog graupnera,multiplexa,jamare,mislim smijesno mi je i porediti!ako te nesto zanima od pocetnickih modela imam celu stranicu na kupujem prodajem!a siguran sam daces sigurno bolje proci od verzije koju ti panther preporucuje ako se nevaram rtf model 210-240€ i moras sve sam sklapati! a posto si pocetnik siguran sam da 1 let tvoj je patos!vise stvari su tu na koje moras paziti recimo jedna od njih na koju ti niko nije ukazao je tezisna tacka modela ako model vuce prema nosu ili nazad pogotovu sto si pocetnik neces se dugo odrzati u vazduhu!!a i sa revers funkcijom na daljincu ako dok budes povezivao a servoe prevrnes vise nece biti kad ides levo da i on to odradi kako treba vec ce ici desno ili obrnuto ili zelis gore a on odadi dole!zato moras kao sto rekoh naci nekog da ti sve to objasni!moji modeli koji su na prodaju su svi novi i vec sklopljeni i obecavam sa mnogo vise snage i brzine od samih originalnih verzija sa boljom baterijom i boljim daljincem a cena ce ti biti uvek i do 30% jeftinija od originala a uz sve to dobijes i cd video na kojem ce ti sve biti objasnjeno pre nego napravis 1 letove!ako imas jos pitanja javi mi na mail.

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: Avion za pocetnika
« Reply #32 on: April 16, 2009, 02:16:17 PM »
pozdrav Enese !
Pa zar ti stvarno mislis da se modeli ovih njemackih firmi sastavljaju i prave u Njemackoj !
Sve sto Jamara prodaje je proizvedeno u Kini a oni samo stavljaju svoje naljepnice , odnosno vec kinezi to tamo rade za njih posto narucuje vece kolicine , tako da je to sve relativno kada pricamo o kvalitetu i porijeklu robe !

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Avion za pocetnika
« Reply #33 on: April 16, 2009, 03:53:03 PM »
Enes izgleda zaboravlja da i na sve ono sto on prodaje u Srbiji ide 30% dazbina. Nazalost i ja sam na pocetku mislio da Graupner, Robbe i ostali stvarno nesto i prave, medjutim ne prave oni nista nego samo kupuju na veliko od tih istih kineza. Neke firme barem se potrude da dizajniraju svoje modele (kao Sebart) pa ih prave u Kini ali su pravljeni samo za njih, dok ostali (ukljucujuci tu i mnoga najveca imena) samo kupuju i preprodaju, sramota.

poz
« Last Edit: April 16, 2009, 04:07:00 PM by magic »
Veljko

Offline panther

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 219
Re: Avion za pocetnika
« Reply #34 on: April 16, 2009, 08:02:52 PM »
Enes je malo pobrkao loncice  oo))

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Avion za pocetnika
« Reply #35 on: April 16, 2009, 10:20:01 PM »
koliko ja znam, mislim da je i Brranko Bjelic pravio trupove od fiberglasa
za graupner dok se nisu kinezi pojavili. (umemo i mi ponesto) dakle sve
u svemu svi prave sem nemaca.

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Avion za pocetnika
« Reply #36 on: April 16, 2009, 11:59:09 PM »
pa ako nesto pravimo nesto neznam da imamo neku svoju firmu koja se bavi time?? a danije graupner nas????oguce kako ste krenuli ce te me ubeti da je tako!!evo gospodo da vas informisem slucajno eto esilo se da zivim u kirceim teck gde je glavna filijala od graupnera i svaki dan kad imam vreme sam u njihovom sowroom! istina j da imaju svoju firmu u kini i ne samo tamo vec svugde u svetu cak i u juznoj americi gde imju firmu koju su jos davne 1977 u ekvadoru otvorili i zove se EBAGEC (Elaboradora Balsera Germano - Ecuatoriana)ta firma je najveci izvoznik balze na svetuu!a sto se tice kineske robe pa oni lepe samo nalepnice??
hahah majke mi moje kad vas slusam pomislit cu da ste ljubomornii!!neznam dal je neko od vas cuo za rec standard,i licenca?? projektni biroi su jos uvek u nemackoj licno sam imao tu srecu da budem tamo jer imam prijatelja koji radi na razvoju rc sistema!i sve te stvari koje dolaze iz kine su napravljeni po nemackoj tehnologiji i licenci i tüfgeprüft sto znaci nije ko kod nas moze se sve prodati i koristiti dok neko ne pogine!!ovd postoje zakoni koji su veoma rigorozni po tom pitanju!! da nebih ovde rastego do zore imam pametnija posla a gospodu cu moliti da se pre nego upusti u diskusije bolje malo procesljati literature i nett pa onda kad se dobro potkuju neka onda diskutuju..pozdrav svim a da jamara ona je najlosija svapska firma jer oni vise se bave sa rc igrackama a manje sa modelima mada i oni imaju dosta vrhunskih modela mada u zadnje vreme nesto neprimecujem da su nesto novo izbacili!

Offline enes

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 572
    • www.rcmodeli.hostzi.com
Re: Avion za pocetnika
« Reply #37 on: April 17, 2009, 01:15:57 AM »
30% dazbina kazes neznam al sam pre 2 dana poslao bratu model i jos mnogo sto sta jedino sto sam morao da plaim je 30 eura za postarinu a ni to nebi trebao da smo u eu vec samo 17!a ovo mi nije 1 put da nesto saljem do sad nisam imao problema

Offline darko97

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: Avion za pocetnika
« Reply #38 on: February 15, 2010, 07:18:37 PM »
ja bih kao prvi avion avion da napravim nesto slicno ovome

http://www.electrifly.com/parkflyers/gpma0001.html

pa pitam :ima li iko iskustva sa ovakvim avionima
posto to bi trebao da mi bude prvi avion pa da se ucim na njemu

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Avion za pocetnika
« Reply #39 on: February 15, 2010, 10:43:16 PM »
aco (ili aca) iz mrcajevaca ima slican model koji je sam napravio in njega cak instalirao kameru.
leti lepo i stabilno. mozes ga kontaktirati da te posavetuje (MEMBERS pa trazi ACO)


Offline darko97

  • Newbie
  • *
  • Posts: 26
Re: Avion za pocetnika
« Reply #40 on: February 19, 2010, 01:32:47 PM »
hvala