RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

KWIK FLY MK III

<< < (3/30) > >>

Stanko BG:
Evo, za početak, samo da pomenem da sutra ujutro idem u ulicu Kralja Petra br. 70 gde se nalazi Aero klub "Modelar", koji, ako se ne varam, još uvek vodi Voja, stari sobar i majstor penjača. Kod njega sam našao lepo rende za balzu, jer je u silnim selidbama moje rende negde nestalo. I ono je bilo, ionako staro 45 godina - vreme je da se kupi novo :)

Evo linka za prodavnicu sajta AK "Modelara" i tu ćete negde naći moje buduće rendence za balzu...

http://www.modelar.org.rs/prodavnica.php

A, evo i slike:



Evo i nekoliko slika ARF remake modela Kwik Fly MK III. Koliko vidim, ovaj ARF predviđen je za retrakte. Siguran sam da se uz pažnju i trud može od ove sprave napraviti nešto lepo...



A ispod je slika pravog...

 

tibeteagle:
Svako doba ima svoje vrednosti, koje se u tehnici jako brzo prevaziđu, na sreću. Neke kreacije avio modela postaju legende, pa i da su jako ružne, gledano iz vremenske distance ili upoređujući ih sa savremenima sa perfektim linijama i drugim rešenjima. Tako je to i sa pravima. MIG-15 (1948) je najružniji avion na svetu, dok je MIG-29 (1977) najlepši pa još i danas, naravno za mene.

Moj nastavnik modelarstva i profesor mehanike Vujić Marko je imao klupski Kwik Fly krajem šesdesetih godina. Jednom sam ga video kako ga leti na bikovačkom aerodromu u Subotici još kao klinac modelar. Kasnije, kao tinejdžer sam imao prilike da ga napravim po crrtežu, koje je dobio sa modelom u kitu, ali sam se ipak odlučio za Midle Stick, jer je visokokrilac i drugih razloga. Moj je bio presvučen sa crvenom pravom svilom od Graupnera i sa OS MAX motorom od 6,5cm3.
Za mene su oba modela samo kao graupnerova komercijana legenda, a iz aspekta zahteva aerodinamike aviona su oba danas dobra samo za skromne letačke mogućnosti.

;namig


Stanko BG:
Pozdrav,

Potpuno se slažem.

Ti avioni su bedevije iz davnih dana... Lete toliko široko i veoma su osetljivi na slom uzgona. Bilo je pravo umeće izvesti F3A program sa njima. U tome i jeste izazov. Međutim, na Kwiku imam oko 20 sati naleta, ako se poštuje brzina, ovi avioni ponašaju se poput pravih aviona, imaju slične inercijalne sile u manevrima, zahtevaju punu koncentraciju i svakako nisu preporučljivi početnicima u ovom hobiju.  (res)

Joja:
Sada vidim i slike, hvala. Kao sto je na slici Kraftov radio sa jednom palicom, slican radio sam imao i ja. Kupio sam ga u Londonu davne 1976. godine, MacGegor Digimac I sa jednim proporcionalnim servoom. I dok je Jole Marold leto u to vreme Midle Sticka i Kwick Fly-a ja sam peglao vazduh sa jedrilicom.
Sto se tice dizajna, slzam se sa vama (Tibeteagle i Stanko), to je istorijski dizajn, naravno i danas lep, ali ima nesto i u triciklu, i on je interesantan na svoj nacin, kao i uvlaceci tricikl.
Vecina modela su tail drageri danas sto nije lose ali nemaju mogucnost uvlacenja tockova (uglavnom).
Stanko, srecan ti pocetak radova!

Stanko BG:
Hvala Joja za lepe želje. Čitavu akciju u vezi sa Kwikom posmatram kao restauraciju. Za mene je restauracija svesni povratak u prošlost iz znatiželje za neke, ili, kao u mom slučaju, iz čiste želje da se vratim u detinjstvo.

Evo jedne poslastice. Sećam se da smo OS MAX .60FS R kupili nov u kutiji pre oko 24-25 godina. Od tada stoji... Čekao novog KWIKA. Usput, nađem pre neki dan Robbe spiner, dvodelni, kakav sam leteo davnih dana na E-bay-u, a kupim i nekoliko Super Nylon propelera u raznim dimenzijama... Neki Švabo rasprodaje stare (a nove u kutiji) modelarske sitnice...

Dakle, naše mezimče, MAX .60FS R (sa karikom) - nikad upaljen, a zarđala navrtka na radilici od stajanja  (___)



 

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version