RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Letece krilo Divinity II

<< < (2/5) > >>

mracni:
Sto se tice bocnih stranica mozda I nije naj bolje resenje ali svakako mnogo izdrzljivije od samog izoflora .
Postupak je sledeci  , odsecite komad izoflora dovoljno veliko da kasnije mozete skroiti dva difuzora .
Pripremite beli lepak(tutkal) razblazen 50% vodom u nekoj flasici , zatim obostrano nakvasiti natron papir ( vodite racuna da ga ne guzvate prilikom kvasenja ). Nakon toga premazati jednu stranu izoflora belim lepkom.
Visak vode sa natron papira pokupiti suvom krpom da povrsina bude suva , onda I nju premazati belim lepkom i postaviti preko izoflora , onda tu gornju stranu opet prebrisati suvom krpom I namazati belim lepkom … 
Slika 23-29

mracni:
Duplo je teze u odnosu na prazan izoflor ali je neuporedivo jace I izdrzljivije sto je meni bilo bitnije od tezine , na njima spadne cela tezina krila prilikom sletanja pa je neophodno da budu ekstremno jaki …
Naravno postoje I druga dobra resenja meni je ovo bilo pri ruci .
Razlika u tezini  Slika 30-31

mracni:
Sto se tice same ramenjace imao sam raznih mogucnosti  ali sam se ipak odlucio za balzu 10x20x1000mm
Duzina same ramenjace je nekih 920mm jer sam vec skratio nekih 80mm potrebnih za drzac motora.
Sama tezina ramenjace je nekih 18g ,
Slika 32

Ramenjacu postavite negde na ivici zelenog izoflora po sredini krila , proverite da je  udaljenost ramenjace od leve I desne strane ivice krila podjednaka .Bitna stvar je da ramenjacu postavite uspravno jer je tako dvostruko jaca.Slika 33-34

Savet.
Pre nego ulepite ramenjacu , na radnoj povrsini zalepite selotejp traku duz cele ramenjace da bi lakse odvojili krilo nakon susenja …
Slika 35

mracni:
Sto se tice CG-a  on je nekih 19cm od napadne ivice krila tacnije od samog spica …
Prvo sam izmerio plan I uverio se kolika je razdaljina od ivice do motora , zatim to isto preneo na krilu sve je bilo +- 2-3mm razlike.
Uz pomoc uglomera izmerio podjednaku razdaljinu , obelezio mesto na kome cu kasnije  meriti  CG …

Slika 36-37-38


mracni:
Nakon CG-a presao sam na ugradnju servoa , koristio sam 9g servoe , zicu za co2 aparat 0.8mm debljine I pancir za zicu od nekih pneumackih creva … Slika 39
Ugradnja servoa kao I obicno , izdubio izoflor I postavio servo :D smirglom izdubio mesto za kablove I tako spremio krilo za novi sloj izoflora …
Slika  40-41-42-43-44

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version