RAZNO > AUTO / BRODO MODELI

Cabin Cruiser Antares

<< < (5/8) > >>

Stanko BG:
Taj motor od trimera, je onaj od 52ccm. On ima jednu konjsku snagu manje od našeg Zenoaha od 30ccm. Dakle, mislim da bi ti Prather 260 (prečnik: 60mm, korak: 72mm) odgovarala za taj motor. Ali, mislim da je to prejak motor za takav čamac... Mada, ko sam ja da to tvrdim kad i sam imam probleme.  :hehe

Mislim da bi tom brodu lepše pristajao elektro setup i da se kreće manjim brzinama. Ali za takav setup bi mi trebalo malo vremena da proučim čitavu stvar...

Što se tiče odabranog propelera Graupner 65x34, on nije loš za ovaj brod, ali je premali za toliki motor.

Ah, da... Smer propelera se gleda sa zadnje strane. Izlazna ivica je prava, a napadna ivica propelera je zakrivljena. Moj propeler, ovde dole na slici je posmatran sa zadnje strane i okreće se u levo (suprotno od kazaljke na satu). To je levi propeler.


Koji je smer rotacije propelera zavisi od rotacije motora.

Bandi73:
brod je težak ovako bez serva, prijemnika osovine, farbanja is još nekih sitnica oko 11,5 kg, mislim da će kada sve bude gotovo težiti oko 12 kg+- koji gram. Svakako nisam mislio na brzine od 100 km na sat, možda do 60 km. zs obrtaje ću malo da izguglam pa ću valjda naći, samo mi još kaži da li i treba desni ili levi propeler ako se osovina motora vrti u deno ( smer kazaljke na satu ) gledano od motora..
hvala i za ovo do sad, jako puno si mi pomogao, inače vidim da dolazite u Pančevo da letite, ja sam od Pančeva na 25 km...

Stanko BG:
Da, dakle, kad gledaš u motor spreda, od zrcala broda, on se vrti u levo (suprotno od kazaljke na satu). To je onda leva propela.

Dolazimo, letimo u Pančevu lepo. Pančevci su dobri domaćini  :)aplauz kako da i ja ne budem dobar prema Pančevcu. Živ bio, drago mi je da sam mogao pomoći.

Bandi73:
Hvala puno

Bandi73:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version