RAZNO > AUTO / BRODO MODELI

Cabin Cruiser Antares

<< < (2/8) > >>

Bandi73:
Hvala tibeteagle što si pogledao moj post. slike ću postaviti čim se snađem i provalim kako se postavljaju, u najgorm slučaju pitaću kolegu informatičara.
No da krenem sa informacijama. Plan po kojem radim je detaljan, ucrtana je pozicija motora, ( jedan motor je u pitanju ) iz čega proilazi jedna osovina i jedan propeler. Model bi trebao da bude sličan onim drvenim motornim čamcima kao što ih ima u veneciji, ( klasični drveni motorni čamac, lakiran, nije za trke ali bi trebalo da ide brže. Mislim da sam malo promašio za težinu, tako da će ukupna težina po mojoj slobodnoj proceni biti oko 10 kg i +.  Negde sam počeo da razmišlam o benzinskom  motoru  ( AquaStar AS26BD 26cc Watercooled Marine Gas Racing Engine with Coil Ignition ). Na planu motor se nalazi negde u zadnjoj trećini modela. Po crtežu propeler bi trebalo da bude negde oko 7cm. ( ovo sam izmerio na planu ).

Bandi73:
Hvala i Tebi Decky!
Kao što sam već napisao i ja sam počeo da razmišljam da bi bilo bolje da ugradim benziski motor. Postaviću slike, čim budem provalio kako se postavljaju.

Bandi73:
Ne mogu da se snađem sa postavljanjem slika, No ako imate volje da mi pomognete možete pogledati na:

 RC groups Cabin Cruiser Antares by a Newbie Modeler

Tu ima dosta slika, a tu su i planovi .

tibeteagle:
Postavljanje slika na forum sa računara između teksta.

       

       

tibeteagle:


--- Quote --- Mislim da sam malo promašio za težinu, tako da će ukupna težina po mojoj slobodnoj proceni biti oko 10 kg i +.
--- End quote ---
Računaj da će za brzo glisiranje toliko velikog i teškog čamca trebati najmanje 1,5kw snage, a bolje više.  mmmm


--- Quote ---...Negde sam počeo da razmišlam o benzinskom  motoru  ( AquaStar AS26BD 26cc Watercooled Marine Gas Racing Engine with Coil Ignition ).
--- End quote ---
Benzinski motor ne preporučujem. Brašles pogon je čist i tih, bezbedan i siguran je rad. Nema paljenja, nije osetljiv na temperaturu i vlažnost vazduha. Lakše se montira u čamac, ne smrdi na bezin i tako se može držati model u stau. Sa elektromotorom će da leti na vodi, jer broj obrtaja može biti mnogo veći (po izboru). Ubrzanje je takođe mnogo veće sa BL motorom. Benzinski motor proizvodi vibracije što nije dobro nikakvoj krutoj konstrukciji, pa ni čamcu.


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version