RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Prvi let Extre 260 50e

(1/2) > >>

saxpg:
Prvi let Extre 260. Avion leti prelijepo, ima i dosta snage, ali na prvom letu desio se peh koji se na srecu dobro zavrsio. Motor se otkacio iz lezista i blokirao. Na srecu avion je bio dovoljno visoko da sam mogao fino da sletim. Jedino ostecenje bila je hauba koju je elisa ostetila.

Lazo:
Saša, prema zvuku, od samog poletanja, glavni i možda jedini uzrok jeste neizbalansirana elisa. Većina modelara kod nas premalo pažnje posvećuje tome, a na svojoj koži si osetio kakve posledice mogu da budu. To je naročito važno kod elektro 3D modela, kod kojih je, zbog maksimalne uštede u težini, sve tanano i filigranski konstruisano i pravljeno. A vibracije koje se javljaju pri upotrebi neizbalansirane elise su VEOMA ozbiljne i razorne.

Pozdrav

kremic:
hmm:

Jeste da je elisa ta koja moze da bude neizbalansirana ali TAKODJE moze da bude kriva osovinica motora!
Tako da ce to pre da bude sto je zvuk takav kakav jeste  a POGOTOVU sto ti se motor u letu otkacio! Imao sam gotovo isti(h) problema, i svemu tome je bila kriva osovinica motora!
Kazes Turnigy? Iz UH-a?
Pa skoro svaki mi stize sa krivom osovinicom, ne znam razlog tome, zalio sam im se vise puta ali... 
Aj pogledaj kakva je osovina motora pa nam javi.

Pozdrav
KD

saxpg:
Ne, nazalost greska je iskljucivo moja. Elisu sam izbalansirao, motor probao bez elise da provjerim osovinu, ali nisam dobro stegao motor.
Sarafi su bili kratki, nisam stavio locktite, nisam provjerio koliko su dobro stegnuti, ali najgore od svega, stavio sam samo dva, jer su na avionu rupe simetricne a na motoru su dvije blize a dvije dalje (znate kako je na turnigy). Cista nemarnost, mislio sam da su dovoljna dva sarafa jer motor svakako lezi iza ploce na koju se srafi. (zid)

Lazo:
Skoro je za nebiliviti, ali Veljku se desilo na Acro Masteru da mu neizbalansirana elisa u letu iskrivi osovinu motora. Bilo je prisutnih koji mogu to da potvrde, a ja sam mu zamenio osovinu pa sam video kako izgleda.
Kako god, bilo zbog elise bilo zbog osovine, nevolja je prouzrokovana zbog neizbalansiranosti.

Pozdrav

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version