AERIAL PHOTGRAPHY > OPREMA

Monitor rx-lcd5802

(1/2) > >>

sova:
Problem je sledece prirode, crkla zavojnica na monitoru e sad na njoj je neka oznaka 220 pa mene interesuje da bih u micro princu kupio drugu dal neko moze da mi kaze njenu punu oznaku? Ova slika je sa interneta i na njoj je zavojnica u komadu-cela ,a kod mene se jednostavno raspala ostao samo donji deo!

marko.jovanovic:
http://how-to.wikia.com/wiki/How_to_identify_inductor_markings

Ta tvoja je od 22 nano henrija

POgledaj po starim pločama od laptopova i slično tamo ih ima dosta, takođe i po električnim uređajima novije generacije ko imaš nešto što je crklo.
Takođe obrati pažnju da li je jdnostruka ili dvostruka zavojnica jer dvostruka ima 4 izvoda

sova:
Nasao sam neke na staroj ploci od laptopa,  i na njoj je oznaka 2Ro sto je u prevodu 20 nano henrija, jel ona slaba tj koliko je tih 20 nano henrija slabije u odnosu na 22 original , da ne crkne nesto drugo ako stavim tu  slabiju za  2 nano henrija?

marko.jovanovic:
slabija je 10%, zavojnie služe da malo filtriraju. tih 10% ne bi trebalo da bude problem. proba da staviš neće ništa crći samo može da se desi da imaš smetnje ako ne odgvoara....

sova:
Ok, pored nje izgleda da je otišlo još nešto neće da radi a našao sam istu i postavio je.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version