RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

ASW 15b flyfly

(1/3) > >>

Goran-Le:
Jedrilica ASW15b od firme fly fly hobby nabavljena u Lindingeru(citaj spasena od zaborava jer sam je nasao bacenu u kontejneru,doduse samo trup i krila) .
Odradio delove koji nedostaju(horizontalac,kormilo pravca),ugradio scala kocnice umesto el.koje su bile jer nisu lepo radile,zalepio flapsove ošmirglao i napravio scala krilo(stariji tip jedrilice nisu imale flapsove-vaz.kočnice vec samo vazdusne kocnice),odradio vratanca za tocak,ugradio uvlaceci tocak i sve servoe,kuku za slep i najveci posao nos jedrilice jer je bio odsecen i namenje za elektro varijantu.
Zasto sam se odlecio za ASW15b a projekat Ventusa mi je na pola?
ASW15 ima vecu povrsinu krila i deblji profil i samim ti bi trebalo da je laksa za letenje jer je sporija a vece komandne povrsine ima.Za pocetak u aerozapregi se ispostavilo da je pun pogodak i ako su mi neki prijatelji govorili da odustanem od nje i da odradim Ventusa ipak sam odlucio za nju jer aerozapregu niko u Srbiji koliko ja znam nije radio pa tako da tek ovde u Sloveniji pocinjem i sa tom granom rcmodelarstva.
Al ajde da skratim.Odusevljen sam aerozapregom i kako to sve lepo izgleda.Nakon prvog starta sam hteo samo jos leteti,prelep osecaj!!!
Evo i nekoliko slika izrade jer nisam bas nazalost sve do detalja slikao sta sam sve radio ali bilo je dosta toga i na kraju se sve to isplatilo. Jedrilica od 4m raspona,teska 5450kg(sto i nije bas dobro da je tako lagana za tu povrsinu u sta sam se uverio i sam a za sta sam pretpostavljao,po termiki se to samo mantra gde hoce ona a ne ja),teziste malo ispred fabrickog za svaki slucaj,2klika levo i jedan na gore nakon poletanja u aerozapregi i leti ko posinama.
Ajd dosta pisanije 😉😊

Goran-Le:
Šleperi  (yay)

adam:
lepo!nego gde je ovo slikano?

Goran-Le:
Cerkvenjak,Slovenija,mali aerodrom uglavnom za ultralight avione i nasa modelarska pista levo od glavne piste.

Goran-Le:
Imam i vidoju samo da provalim kako da postavim jer je snimano sa hd kamerom pa ce biti i vidoja!  (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version