RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

F5J u Srbiji

<< < (29/29)

stevapn:
Bravo Ivane! Tužan sam kad se ovako prepucavamo na forumu. Mnogo nas je malo, a nikako da se organizujemo. FAI pravila dozvoljavaju široki raspon jedrilica, i one od 100e i one od 3000e, a samo je uslov onaj Altimetar. On nije preskup, pa možemo, lagano da se takmičimo po FAI pravilima. Nećemo biti konkurentni, ali daj da se krene. Bio sam oba puta u Pančevu, svestan da ne mogu ništa da uradim, ali sam išao sa idejom da se družimo i pokrenemo stvari sa mrtve tačke. Ovako, nećemo nikad ništa da uradimo :(

SABURO:
Krivo mi je sto je tok rasprave poprimio nezeljenu formu. Postove koji ne doprinose temi cu ukloniti. Hajde da budemo svi zajedno konstruktivniji u razmeni misljenja i da ovu temu izvedemo na pravi put.
Letos sam imao priliku da porazgovaram sa momcima iz hrvatske koji uveliko lete F5J i F3K, verujte mi imamo mnogo toga da ucimo od njih, imaju daleko vise iskustva od nas u F5J kategoriji i svaki savet/sugestija je dobrodosla. Samo tokom tog dana, Nikola i Nikolin otac Miljenko Francic su nam dali par sugestija sto se tice F3K i vec u narednom izlasku na letenje sam se potrudio da radim na promeni tehnike za izbacaj modela.

Moja sugestija u vezi buducih takmicenja je da se uvede kotizacija, pa makar to bila simbolicna cifra od 5 ili 10Eura (obicno je oko 40Eura). Nije poenta da se na tome zaradjuje, nikada nije ni bila, makar u mom/nasem slucaju dok smo mi na 13. Maju organizovali takmicenja u preciznom akrobatskom letenju. Do duse nas je tada bilo dosta aktivnih modelara i svi smo ucestvovali po ko je koliko mogao, obicno oko 1000rsd kako bismo obezbedili hranu i pice i pokrili neke osnovne potrebe za odrzavanje istog.   

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version