RC MODELI AVIONA - SUS > AKROBATSKI MODELI

"Пилотажная кордовая модель самолета №18"

<< < (2/6) > >>

Nenad Miklusev:

--- Quote from: bjanko on November 04, 2018, 09:09:25 PM ---Bravo majstore ,a imam jedno pitanje jer me interesuje kako se ponasaju ovakvi modeli u vazduhu bez ove kontrole sa sajlama.Ima bas lepih planova za ove modele pa me to interesuje

--- End quote ---

U principu, uz prepravke komandi ( rep, eleroni ) najpribližniji su Fun Fly i 3d modelima. Mada su  svi kratkog repa ( kratke zadnje poluge) pa bi bili osetljivi po dubini ako se ne urade neke modifikacije.

Nenad Miklusev:
Šest metara vetra, prerano smanjen gas za sletanje i obrtni momenat elise, put za olivađivanje...

tibeteagle:
Mislim da je glavni uzrok ovakvom sletanju bio vetar koji je "zakacio" izdignute delove modela od srednje ose. Posledica nastanka momenta na levo je vec jasna posledica.



Model ima puno fabrickih konstruktivnih mana, koje su se kasnije izbegavale, ali retro stvarima se ne gleda u zube. Moj je bio slican i jednostavniji u samogradnji 1974. g.
Sretan jubilej!  ;-)

Nenad Miklusev:

--- Quote from: tibeteagle on November 05, 2018, 03:42:50 PM ---Model ima puno fabrickih konstruktivnih mana, koje su se kasnije izbegavale, ali retro stvarima se ne gleda u zube. Moj je bio slican i jednostavniji u samogradnji 1974. g.


--- End quote ---

RETRO je COOL!
Pa makar se i preturio na sletanju.
Ruska je to mašina, nova elisa i u nebo.
Samo ćemo birati dan sa malo manje vetra.
I paziti da motor gasimo niz vetar a ne bočno u njega.

Juče mi je svima znani Momčilo pokazao neke stare slike sa Čeneja, među njima i ovu,



Možda će se NSPetar ili Golub  prepoznati na njoj.

A i KKL pista je bila u neuporedivo boljem stanju.

Nenad Miklusev:
I danas na Čeneju, 6-7 letova, po malo slabijem vetru, 3 m/s, ali hladnije nego za vikend.



Ostali snimci, kad ih iseckam i izmontiram.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version