RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

Stiletto lift

(1/6) > >>

dkk:
Drugar je nabavio i sastavio Stiletto Lift DLG. Nazalost zbog"brown out" efekta Spectrum DX6 stanice doslo je do loma, koji ce se nadam se brzo sanirati.
Dok je leteo:

stevapn:
Pre ti je to do risivera. Verovatno je dsm2. Sa DSMX, nema takvih problema.

dkk:
Neznam koji je risiver u pitanju, mislim da je bio dsmx. Ima dve antene i obe su virile van trupa, nisu bile zaklonjenje karbonom, desilo se na Uscu, ja sa FrSky Taranisom X-serije risiverom, i G-RRX serijom nisam imao problema... Naravno da je do prijemnika kao i do odasiljaca... zajedno cine sistem...

SABURO:
Lepe vesti koje me raduju. :) Jos jedan zaljubljenik u DLG jedrilice.
Zao mi je sto se desio gore pomenuti problem, ako mogu nekako da pomognem, tu sam.

dradra:

Pozdrav forumu, ja sam gore pomenuti elegantni lik sa snimka.
Počeo sam da pravim i letim modele 2016. Prvo BUG, pa Candy sa krilom od pene presvučuno papirom. Onda sam prešao na balzu. Uradio sam Apogee pa MiMi. Bilo je i drugih ne završenih modela.  Leteo, razbijao, krpio pa u krug.
Povremeno bacam i takmičim se sa freeflight HLGom.

Dugo sam leteo ispod radara, dok me DKK nije okačio na forum. Hvala Draganu na pomoći, odazvao se na molbu da mi pomogne u setupu i detektuje greške koje sam napravio pri gradnji. Stiletto je došao kao povoljna kupovina u želji da dobijem veće performanse u odnosu na drvenjake. Uradio sam ga kako sam znao i umeo ali...

Razbio sam se zbog "brain out"-a. Pogresno sam instalirao prijemnik( spektrum ar6100e koji nije za ovu namenu) i nisam uradio range check. Antene su virile samo 2cm iz trupa a  antena za 2.4G treba da je 32mm (lambda/4). Koaksijalni kabl treba da izlazi izvan trupa tako da  antena   bude slobodna izvan karbona.

Pisaću kako napreduje popravka.




Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version