RC MODELI JEDRILICA > THERMAL

SUP 19

<< < (14/14)

Milos 94:
Pogledaj ranije postove

IVAN3D:
Sad vidim.... Zbunila me je ta kako si je nazvao vertikala za zatvaranje D-Boxa....
Mislio sam da si radio klasičnu ramenjaču kao na F1A koja je neuporedivo jača od cevi mada za tvoje potrebe i cev će odraditi posao.

Milos 94:
Obaveze na poslu mi ne dozvoljavaju da remont centroplana završim na vreme.

Na red su došlia flapsovi. Konstruktivni, sa karbonskim ojačanjima. Postignuti ciljana čvrstina i težina.

Kablovi su skraćeni i zamenjeni lakšim konektorima.









Milos 94:
Konačno završni radovi. Postavljen konektor DB-9 u trup i u centroplan.




Folija je nalepljena. Težina folije za centroplan cca 20 gr.




Na trupu sam morao da zatvorim rupu od prethodnog konektora DB-20 koji se pokazao kao preveliki. Tokom obrade skinuo sam višak smole i platna a što će se ispostaviti da nije bilo potrebno jer se time pojavio zazor između trupa i centroplana u delu naleganja sa veoma malom površinom naleganja centroplana na trup. Dodao sam malo gita koji u sebi ima fiberglasova vlakna, naneo ga na ''sumnjiva'' mesta i zašrafio centroplan za trup ne bi li se što prirodnije smanjio zazor.  Sad je zazor 0 ali se težina neznatno povećala. Ako neko ima bolje rešenje, a da ne povećava težinu, tu sam da primenim.

Trup je ofarban i ''spreman za dejstvo''.



U međuvremenu mi je stigao paket sa nekim sitnicama koje sam poručio još početkom juna. Nije kriv HK, moja je krivica. Da ne objašnjavam ...

Stigao mi je prijemnik FrSky G-RX8. Pravo čudo! Ima svoj softver koji se abdejtuje, ima modove za analogne i digitalne servoe, silne kombinacije za ''fail-safe'' i na kraju - telemetrija sa variometrom! Kad je bal nek je Grožđebal što bi rekli Vrščani.
U SBUS modu moguće je zakačiti na njega 16 kanala. Inače ih ima 8 ali se to mora setovati prilikom povezivanja sa stanicom.
Radiomaster i on su se odmah povezali bez nekih preteranih filozofija. Sve radi savršeno i sutra ćemo Dr Stanko i ja testirati domet. Velika zamerka proizvođaču što je štampanu ploču obavio štampanim kartonom sa svim oznakama umesto kućišta. Bojim se da taj katon neće dugo potrajati...


 

Milos 94:
Par slika sa jučerašnjeg prvog leta ove godine.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version