RAZNO > AUTO / BRODO MODELI

LIMO TENDER

<< < (3/3)

bora61:
Akumulirano, cetrdeset godisnje, znanje iz maketarstva, pretoceno je u ovaj model.
Svaka cast, profesore.

Stanko BG:
Hvala, Boro, saborče i komšo. Ti si imao privilegiju da maketu vidiš uživo 😊

U isto vreme dok sam radio maketu, Dule je sa kolegom Vojom bio otputovao u Grčku da tamo snimi svojim Mavic Pro dronom autentični brod. On je, u međuvremenu, postavio na You tube kratki reklamni film pa vam ovom prilikom prosleđujem snimak - brod je isti kao maketa, samo je plave boje... uživajte.

Stanko BG:
I, evo još poneka slika - Dule se vratio sa puta pa mi je srdačno prepustio nekoliko veoma lepih, umetničkih slika:







Stanko BG:
Zaboravio sam u ovom postu da pomenem veoma važan doprinos mog druga Ivana, Duletovog brata. On mi je, naime, omogućio da maketu farbam u njegovoj komori, pravi je drugar, ali je uradio i ecovanje prohromskog lima debljine 0.5mm za jedan detalj na čamcu - on se graviranjem i ecovanjem bavi čitavog života... Pritom je vrsni rc modelar. Ivane, molim te, oprosti mi što sam te zaboravio, sada je pravda zadovoljena.

Ja sam u Corelu napravio nacrt komada koji mi treba, a Onda je Ivan primenio svoju magiju i napravio taj komad. Genije je, nema šta!


Ovaj detalj na pravom brodu je, zapravo, stilizovani usis za vazduh koji sa bokova broda usmerava vazdušnu struju u motorni prostor, gde su dva Volvo Penta motora... lepo se vidi na slici iznad - u prethodnom postu, ali evo ponovljene slike tog detalja:


Hvala, Ivane, za svu pomoć i uspešno snalaženje pod stresom  (res)

Stanko BG:
Još jedan prelepi snimak napravljem u predvečerje Mavic Pro dronom. Mislim da je Dule za komandama:


Bow thruster u akciji  :big smile

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version