RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Piper J3 Cub - 2950mm

(1/3) > >>

Gabor:
Ovaj model stigao do nas pre 2-3 godine iz Šapca.


Ja sam ga trgovao od Ivice, on kaze da ga preuzeo od Belog, a da ga pravio Sava Uzvar. Ja se sećam da pre par godina kad sam bio kod Save, drzao sam rep ovog modela u ruci.


Pokušavao sam da nađem neki podatak o ovom modelu tu na forumu, ali nisam našao ništa


Bio bih zahvalan ako bi neko napisao kad je model napravljen, po kom planu, uopšte par reči o istoriji ovog modela od 2950mm.

misha:
Ja sam takodje taj model gledao uzivo.
Znm da je bio predvidjen motor of 45cc a alnaserom (jedan od staiih Mircetovih, mislim iz Zeroa koji je sada kod Goluba).

Sto see planova I detalja izreda tice sve to postoji kod Save u glavi.
Sava ih je napravio toliko da mislim da mu vise nikakvi planovi nusu potrebno vec ih pravi onako, iz glave.
Koliko vidim I kapotaz je pravio Sava tako da daleko bilo, sigurno moze kod njega da see izlije nov povoljnije od
bilo kakve kupovine.

Sava:
Identičan model  u plavo beloj boji urađen je i posle probnih letova, otišao za Pančevo.
Što se tiče ovog modela, Miša je napisao, a sada sam saznao gde je završio. Nadam se u pravim rukama.

Gabor:
Mišo, Savo, hvala lepo na odgovorima. Čim nastavljamo radove, biće objevljeno osim mog bloga i tu, na forumu. Za početak skidamo staru foliju jer je jako ruzno postavljeno, a kad su sekli na meru, pretpostavljam na modelu, presekli su i plank tako da sve to mora da se reši.

Sava:
Čudno, ja nisam počeo sa presvlačenjem folije jer je trebalo napraviti stajni trap i finiširati površine za presvlačenje. Neko je očigledno bio nestrpljiv. Šteta je za taj model što ga nisam ja završio, ali valjda je tako moralo biti.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version