RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > JET MODELI

Mirage 2000

(1/3) > >>

uros2002:
Pozdrav,

Nisam znao u koju grupu da ubacim pa evo ovde.

Na preporuku kolege @Decky uputio je Vladimira na mene da bih mu pomogao i uradio proracun za izradu Mirage 2000C na 3D stampacu.



Kako je model bio dosta velik i delovi prelazili radnu dimenziju mog stampaca odustali smo od izrade.

Kako sam dalje bbio zainteresovan za ovaj vid gradnje modela, potrazio sam manji model i nasao potrebne failove.

Dimenzije modela koji radim:
Duzina 770mm
Raspon krila 540mm
Tezina bez elektronskih delova oko 700g

Poceo sam da radim prvi deo da bih proverio mogucnosti stampaca koji je inace Ender 3pro.



Posle odstampanog prvog dela i provere kvaliteta odlucio sam da uradim kompletan model.
Nakon nekoliko dana i nekoliko neprospavanih noci sa silnim prepravkama modela dosao sam do kraja sa stampanjem.





Vreme provedeno u radu stampaca za ovaj model iznosi oko - 83h cistog stampanja.
Bilo je i nekoliko delova koji su radi greske u stampanju odbaceni iz modela i ponovo uradjeni.











Kako sam se odlucio da model zavrsim kao maketu, na ideju mi je palo da ga opremim ipak sa motorom i servoima kao i LED svetlima i takav postavim na zid terase.



Uspesno sam pronasao elektro motor i poceo da crtam EDF 50mm kuciste i propeler.





Danas mi je pala na pamet jos jedna ideja da u model ugradim Arduino i da ga programiram da preko aplikacije na telefonu mogu da upravljam motorom i servoima.

Evo i par slika dokle sam stigao i kako napredujem.











Sada na red dolazi ubacivanje motora posto kada se ulepi vise nemoze da se ubaci motor.

Zatim ide lepljenje modela i smirglanje.
Priprema za farbanje i ubacivanje ostalih delova.

Nastavak sledi

#OSTANIKODKUCE

bjanko:
Bravo Deki odlican je samo napred

uros2002:
Dansa sam iskoristio lepo vreme i malo se igrao u garazi.

Poceo sam grubo da smirglam avion kako bih poravnao sastave koje sam ulepio super lepkom.

Sada na rad dolazi gitovanje, ali pre toga moram da se odlucim da li da zavrsavam model kako treba da bude RC model ili da stavim motor koji sam pravio i postavim avion kao maketu.

Posto se motor nalazi u sredisnjem delu modela i kada se postavi nemoze da se skida i menja.
Jos mi je tu ostalo da ulepim model i fiksiram krila.

Kroz trup skoro celom duzinom ide karbonska cev 6mm kao i u oba krila i ruder.

Za sada sam stavio auminijumsku cevcicu ali ako bude RC model za let stavicu karbonsku cevcicu

Evo par slika u prilogu

Stanko BG:
Ideja je genijalna, mada je 3D štampa prilično velike mase... Ako ćeš leteti model, savetujem te da sve neravnine izvučeš šmirglanjem - što manje gita da koristiš. Počni iz granulacije šmirgle 150, pa 240, pa 320, pa 500, pa vodeno 600... Kada ugladiš trup i krilo, obavezno prvo sve prešpricaj plastic primer-om pa tek onda farbanje.

Pažljivo pratim napredak radova i dajem svaku pohvalu! (res)

uros2002:
Pozdrav,

Ovo je bilo samo grubo smirglanje.
Imam nekih smirgla razne granulacije ali sutra cu uzeti jos ako stignem u radnju.
gira ce ici sto manje i ako bude RC model i ako bude maketa u svakom slucaju.
Gledacu da sto bolje uradim sa smirglom kako ne bih stavio dosta gita.

Pozdrav

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version