RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > JET MODELI

Potrebna dva EDF-a 70-80mm

(1/2) > >>

Skyracer:
Prvo da se izvinim sto postujem u ovom delu foruma, ali iz nekog razloga u oglasima ne mogu da postavim post - nema opcije New Topic.

Dakle, potrebna su mi dva EDF-a precnika 70-80mm, po moguctvu sa el. motorima. Da li mozda neko ima na prodaju i ako ne, jel imate savet odakle nabavljati?

Aliexpress i HobbyKing me brinu zbog dugog cekanja usled cele trenutne situacije. Cuo sam od dosta ljudi da su imali problema sa isporukum.

Unapred hvala!
Marko

Skyracer:
Izgleda da ce resenje biti u 3D stampi. Prosle nedelje sam napravio excel za dizajniranje EDF-a i propelera. Danas sam odstampao prvi test model fan-a:


https://ibb.co/5R3bLRT

Opterecenje na lopatici ovog modela je elipticno. Dizajnirao sam i jedan na kome je opterecenje lopatice zvonasto. Oba treba da daju isti potisak pri istoj brzini i RPM. Videcemo kakva ce biti razlika u potrebnoj snazi i glasnoci.e

Milos 94:
Који је планирани број обртаја?

doajen:
Citajuci ove i ocekivajuci nove savete /koje ja jako cenim/ na "najgenijalnijem" savetodavnom forumu, EDF resenje  ces imati za nekoliko meseci, a mozda i nikada.

Ja sam prvi EDF napravio   ejsperimentalno u nekadasnjoj "meki" YU modelarstva; modelarskom centru na krstu/vise ga nema, i ako ce te verovatno upucivati i na njega/! i uspesno njegov rad demonstrirali  letom na Partizanovom stadionu! No to je jedna druga prica, ispricacuti je i pokazati dokaze!

Nego da ja tebe ne gnjavim vise starackim trabunjanjima, evo ti saveta.

Ja imam plan izrade EDF , podrobna uputstva za gradnju /od materijala koji imas u kuci!/

Da bi ga sagradio treba ce ti /za pocetak!/ jedan vikend, a posle par sati!

Za sve ovo sto napisah treba ti da se javis na /vidim da si iz Beograda/ stabilni telefon (011) 6124 194 ili mobilni 064 90 99 110 (to je kod studenjaka ili Genexa; kako ti je volja) i dobices sve (pa ako nemas i materijal) nacrte i "proces proizvodnje"

P.S.
Prvi model sam napravio pre 75 godina;pravim ih i danas, zdrav sam i cio ali nazalost tesko hodam i ne napustam kucu;stalno sam dostupan od 00 do 24h /dodjem mu ko neka prodavnica.../!
Javi se, navrati...sam odluci!

Sradan pozdrav, modelarski metuzalem /ma da sam na forumu Doajen i "pocetnik!!!

doajen:
javi se na /11/ 6124 194,  ili mob. 064 90 99 110

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version