Author Topic: pomoc pri izboru motora  (Read 8694 times)

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: pomoc pri izboru motora
« Reply #15 on: April 27, 2009, 08:58:04 PM »
SK motori su odlični i nije greška kupiti ih.
Ti motori nisu ništa više ili manje osetljivi na neizbalansirane elise nego bilo koji drugi motori. Nego je šteta upropastiti ih na lošim elisama kao i sve druge motore.
Minimalni broj elisa koje bih ja kupio je 6kom (3 x 2elise) sa različitim koracima. Tako da može da se proba koja je elisa najbolja. Ona druga od tih je rezerva kada motor loše sleti pa izlomi elisu, da imaš šta da staviš ponovo.

Nemam ništa protiv motocalc-a ali sve to ipak treba i probati. Merenje je jedino pouzdano.

Pozdrav Goran

Offline grebic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 585
Re: pomoc pri izboru motora
« Reply #16 on: April 27, 2009, 09:50:11 PM »
Motor je vec izabran.SK 35-48 900kv. Upravo zbog te rezerve snage. Nisam ja ni rekao da je greska kupiti ih, nego samo da su osetljiviji na neizbalansirane elise. U njih ugradjuju kao neke japanske lezajeve koji se i nisu pokazali nesto posebno. Samo zbog toga sam rekao da nisam zeleo njih da uzimam i iz prostog razloga sto elise stvarno nikada nisam balansirao. Ovaj da kazem obicni motor ih podnosi malo bolje od SK i zbog toga mi je u planu bio ovaj 35-48(ne SK). Ali na toj stranici sa dosta motora:) sam i video da je razlika velika. I da je bolje da se malo pomucim oko balansiranja. Bar cu na kraju dobiti pravu stvar! Jeste da cu upropastiti par elisa,to sigurno,ali Boze moj. Nista se ne nauci dok se ne proba.Sto se tice tezine modela,mislim da nikako nece preci tih 1100g. Moze biti samo manje. Sto mi ide u prilog naravno.Jos jednom vam hvala

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: pomoc pri izboru motora
« Reply #17 on: December 23, 2010, 05:07:10 PM »
Mator topic ali da dodam,
besplatna alatka DriveCalculator i sa kineskim brandovima (Turnigy, HXT ...) a postoji i verzija za Linux, pa koga zanima...
Takodje i PropCalc.
 
« Last Edit: December 23, 2010, 07:52:12 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: pomoc pri izboru motora
« Reply #18 on: March 14, 2011, 01:59:40 PM »
Mator topic ali da dodam,
besplatna alatka DriveCalculator i sa kineskim brandovima (Turnigy, HXT ...) a postoji i verzija za Linux, pa koga zanima...
Takodje i PropCalc.
 
Dobra alatka
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић