Author Topic: Pravila takmičenja  (Read 2547 times)

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Pravila takmičenja
« on: May 02, 2009, 01:28:19 PM »

Polako ali sigurno ulazimo u novu letačku sezonu.
Bilo bi lepo da pojedinci a možda i budući organizatori ovde na forumu izlože svoje ideje u vezi programa ili pravila za takmičenja.

Do sada smo imali 3 veća druženja (koliko ja znam). Vršac, Subotica i Beograd.

U Vršcu nisam bio...
Novi Sad ?
U Subotici nije bilo takmičarskog dela (govorim uopšteno ne vezano za tip letilice ili tip takmičenja)
U Beogradu je bilo organizovano "Limbo" takmičenje. Kao neobavešten priznajem da sam tada prvi puta čuo da će biti takmičenje, pa sam prvi puta čuo za izraz "Limbo" a naročito nisam znao ni kako se takmiči.
Šuška se da i VSS (Boca) imaju neke ideje.

Verujem da su mnogi bili iznenađeni takmičenjem, a verujem da se osim pojedinaca, niko za njega nije spremao.

Da ne bi došli ponovo u takvu situaciju, predlažem da se pojedinci ili udruženja (klubovi) izjasne o mogućnostima organizacije u okviru pojedinih manifestacija.
Naravno to ne mora da bude čvrsto obećanje ali barem da se znaju okviri.

Verujem da bi se pojednici u okviru svojim mogućnosti ili interesovanja, kada bi znali šta se sprema za pojedinu manifestaciju za neku od njih i pripremali.
Time bi takmičenje bilo interesantnije i kvalitetnije.

1. Na ovom forumu smo već raspravljali o F5J jedrilicima ali ništa nije konkretizovano. A sada je pravo vreme.

2. Takođe bilo bi lepo da neko ovde napiše pravila Limbo takmičenja, makar i ne bilo organizovano.

3. F3A takmičenje (akrobatski avioni). Verujem da ima više interesenata.

Za početak prilažem (predpostavljam) potrebne manevre za ocenu F3A koje su koristili Slovenci. Skinuto sa nekog slovenačkog modelarskog foruma.

Sadašnji i budući organizatori bi bilo lepo da se izjasne o namerama ako ne i sa pravilima, tako da možemo da znamo šta nas očekuje.

Pozdrav Goran


Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: Pravila takmičenja
« Reply #1 on: May 02, 2009, 04:45:10 PM »
Koliko znam u zadnje dve godine jedino smo mi organizovali "takmicenje" namerno pod znakom navoda. Imali smo nesto od nagrada dobijenih od starne sponzora i trebalo ih je podeliti sto pravicnije. Za prvo takmicenje Coka je napravio pravilnik i osmislio ga za sve kategorije kolko tolko podjednak.
Osnovni problem svakog takmicenja su sudije. Za oba nasa skupa ja sam jedva nagovorio neke starije modelare da se prihvate sudjenja jednoglasno su se slozili da ove godine nece vise da sude.
Predlazem ti da probas da organizujes takmicenje imaces moju podrsku i pomoc.
Pozdrav od Gileta
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline Goran

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 400
    • Dual
Re: Pravila takmičenja
« Reply #2 on: May 03, 2009, 12:39:49 AM »
Da za početak zamolimo Coku da postavi ovde pravilnik koji je osmislio.
Coka je veoma iskusan modelar i "zna znanje"...

Pozdrav Goran