Author Topic: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)  (Read 24432 times)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #45 on: November 30, 2011, 10:20:32 PM »
Pozz..

Kad imate vremena i zelite pnovo da dodjete do Bele Crkve obavezno mi se javite.
Imamo i mi par modela pa da zajedno letimo.

Pozdrav.

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #46 on: November 30, 2011, 11:05:40 PM »
E ovo je prava uzivancija, svaka cast. Da li treba neka posebna dozvola da bi se vozio ovaj zmaj?

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #47 on: December 01, 2011, 01:56:27 AM »
Zavisi sta zelis!Za uzivanciju ti je potreban 1 zmaj, jedno 25litara benzina za dobru voznju, lepo vreme i naravno da znas da letis!!!  oo))
Planiram tek od sledece godine kad otopli da se pojavim ponovo na livadu, posto sam ove godine relativno slabo leteo svega nekoliko puta jer vise smo leteli zmajem a oba je bas finanski i neizvodljivo, ali dobro nadoknadice se sve to!  :mhm
Da stvarno je steta za DragonLady bio je model za uzor!

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #48 on: December 01, 2011, 09:25:08 AM »
Vise sam mislio na neku vrstu pilotske dozvole ili kako vec. Kao sto imamo dozvolu za kola, da li je potrebna takva dozvola ali naravno za zmaja?

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #49 on: December 01, 2011, 04:49:08 PM »
Pa potrebno je kao i za sve, samo je razlika u tome sto u vazduhu nece da te zaustavi policajac i da ti trazi dozvolu i isprave, tako da je to regularno i po zakunu da se ima dozvola i registrovana letelica, ali sad ko nema da finansira on samo leti!Inace registracija je jako skupa isto kao i za ul avione npr registracija za zmaja i cesnu182 je ista, tako da se bas ne isplacuje!!!  :)

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #50 on: December 06, 2011, 09:12:22 PM »
Stvarno bio je neverovatno dobar avion!I po izgledu i po letenju i po opremljenosti al' sta sad desava se!Zao mi je naseg drugara zbog toga ali opet moze svakome da se dogodi!

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #51 on: December 07, 2011, 03:12:35 AM »
Sta se desilo sa Dragon Lady?

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #52 on: December 07, 2011, 08:59:03 PM »
Na nesrecu, ne postoji vise!Ostalo je samo nesto malo od repa aviona i to je sve!  (rip..)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #53 on: December 07, 2011, 10:05:42 PM »
Steta ali sto je tu je...
Jel makar oprema prezivela ?

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #54 on: December 07, 2011, 10:42:54 PM »
Koliko znam ima dosta ostecenja na motoru a servo motori i prijemnik su ok, takodje kao i baterija!Ali sve jedno oprema je najmanja stvar, pored dragocenog truda, ulozenog vremena, ideja i ljubavi prema tom avionu!Ali dobro idemo dalje!

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #55 on: December 07, 2011, 11:20:19 PM »
Ma da ide se dalje.

Jer se zna razlog pada. Tvoja greska ili otkazivanje modela?

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #56 on: December 08, 2011, 03:47:28 PM »
Pa koliko sam cuo rec je o ljudskom faktoru!Nisam prisustvovao tom dogadjaju, ali po prici u niskom ledjnom letu pomeren je rep(ruder) a pri velikim brzinama i mali pokreti su fatalni i uvlace avion u spiralu i tako se i zakucao u zemlju!Sad opet kazem ne znam jer nisam prisustvovao!Inace avion je pao nasem drugaru modelaru iz Vrsca, meni na srecu za 3 god jos ni jedan nije pao za relativno dobar period letenja od oko 100sati po jednom modelu mozda i malo vise!Bilo je slucajeva bas u CrvenojCrkvi na letilisu za vreme klubske slave kada je duvao toliko jak vetar da nisam mogao da spustim avion jednostavo nece dole bukvalno odrzavam ga u horizontalnom letu i liftuje dole ali ga nosi vetar u nazad i to je bukvalno bilo sletanje u rikverc  :sljus ali dobro novo iskustvo koje govori ne leti po losem vremenu!Posle toga sam bio slomljen i preznojan, 20minuta borbe kako spustiti avion u jednom komadu....  (zid)

Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #57 on: December 08, 2011, 10:48:11 PM »
:) To je jedan od razlog sto jos uvek nisam uzeo neki ozbiljan model vec letim ono sto bi rekli pljuni zalepi i ponovo u vazduh.

  Jos uvek se vezbam, kad na prvom mestu savladam samog sebe da ne preterujem i da imam samokontrolu sam nad sobom onda cu uzeti neki bolji jaci i veci model...
Do tad letim jednu Cesnic 182 i Pitts-a ove moje paraglajdere i poneka voznja camaca na jezeru.
Mlad sam ja u ovome i treba vremena da se ukapira sve, ne samo kod modela vec i kod opreme... 
Volju imam ali vreme mi je ogroman problem...  Sad je tu i sincic od 3 meseca pa mi je sve u jurnjavi.

Pozdravljam te i jedva cekam da se vidimo i upoznamo licno.

Veliki pozdrav.

Offline bmxstefan@gmail.com

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 211
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #58 on: December 09, 2011, 01:30:21 PM »
Ali ipak gliser je Number One!!!Respect za njega, jos nisam video nesto toliko kako da kazem ipresivno na ovom forumu...  (thumb)
Pa pazi ja sam u startu uzeo jednog Trainera i fino polako, kolega modelar ga poleti ja letuckam probam nize letove, hvatam pravac piste, probam minimalnu brzinu, neke figure i posle predam stanicu i kolega sleti!U pitanju je modelar Nenad Pilipovic(Tesla) i ovim putem mu se zahvalim za priustenu pomoc i volju, vreme i sve sto ide uz to, da ne spominjem pomoc oko sklapanja i ostalih stvari da ne nabrajam sad...
I tako polako, polako, svaki put novo iskustvo i uvek idem do neke granice letenja da mi ostane toliko fore da izvucem avion ako se bilo sta dogodi...
Planiram sledece godine jedan veliki poduhvat, sto jos nisam video nigde na netu!Trebalo je to ove godine ali eto vec je kraj sezone.Uglavnom trebao sam da sednem u zmaja i u pari da polecemo model i zmaj i da letimo tako u paru mislim da bi to bilo respect!!!Samo je rizicno ali mislim da imam toliko iskustva da pokusam to!
Uglavnom vidimo se sledece godine na livadi kad se otvori sezona!
I za pocetak je najbolje da uzmes nekog trainera poput Alphe ili tako nesto, nemam ja puno iskustva oko toga ali znam po meni da se najlepse leti sa tim avionima i stice se najvise iskustva, a ako neko kaze da je to avion samo za poleteti i sleteti znaj da taj laze ili stvarno se ne razume!Evo pogledaj ovo ako vec nisi sta moze jedan pocetnicki trainer, koji mozes da sklopis za 350,450evrica kompletno i da ne mislis!  :mhm



Offline vpilic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 315
    • http://www.rcsrbija.rs/
Re: Prvo iskustvo sa Rc svetom...:)
« Reply #59 on: December 10, 2011, 02:28:07 AM »
 Imam i ja model koji nije skroz zavrsen... Radio sam na njemu pre 10 god i batalio kad sam stigao do stanice i opreme koja mi je potrebna za letenje. Tad je sve to bilo dosta skupo.....
Model mi stoji i pecam vreme da ga zavrsim. Ovo je model koji imam Eagle 2

Imam motor i sve sto mi je potrebno ali nisam ga jos zavrsio.
Kostur sam sklopio ali treba da spakujem opremu....

 Sto se tice leta u paru mislim da ti je ideja super ako si spreman da zrtvujes model....  Ipak zmaj leti a ti da upravljas modelom nije bas pametno...
Imas puno stvari koje se mogu iskomplikovati i da izgubis model iz vida... Leteo si i sam znas sta znaci kad te zabljesti sunce i izgubis model a sta ces kad si na zmaju a on se nece okrenuti tako brzo...
Bolje ubaci FPV opremu i onda si sam svoj...

Bmxstefan nije ono gliser to je jahta... Jahta je za krstarenje i za paradu  :big smile gliser je za glisiranje kao ovaj Ul 1 koji imam.
Ovo je da kazemo gliser koji leti u niskom letu
Cerka je snimala tako da se malo sta vidi osim sto se cuje



Ovo je dobar snimak


Glavno jezero u Beloj Crkvi mi je malo, obidjem ga za 15sec... Moze postici brzinu preko 100km/h i kad sam ga zakucao u obalu leteo je kao aviona...
Tad mi je i dosla ideja da predjem u letace   (<--)
jos koji dan i zavrsavam restauraciju na njemu, dosta je bio ostecen ;)

  Tek kasnije sam uvideo da ovo nije forum za camce, vec za letace i vozace  :big smile

Pozz..