RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Home made by Goran N - Katana S30

<< < (4/18) > >>

grebic:




Nosac servoa u krilima je odradjen od spera, a ramenjaca je iz jednog dela od balze debljine 4mm. Useci za rebra u ramenjaci su popunjeni sa delicima koji su i bili na tom mestu pre secenja tako da je ramenjaca ne oslabljena na tim mestima. To se moze videti na sledecoj slici





Plank krila je isto balza od 1mm, rebra 1.5mm a veza sa eleronima su tekstilne srakice 10x15. Poprecna letvica u krilima za vezu sa eleronima je balza 3mm



i sklopljen model...



grebic:


Napravio sam i par uporedjivanja sa Mini Katanom, koja izgleda bas dosta *mini* u odnosu na ovaj









grebic:
Danas sam malo modelario i evo rezultata... Napravio sam otvore na trupu, za ventilaciju, negde oko 3 puta vece povrsine od ulaznih otvora na kapotazu



i postavio magnete na trupu i kabini



toliko su snazni da sam mogao da stavim i samo jedan. Ovako se kabina jedva odvaja od trupa.Takodje sam ulepio i konstrukciju stajnog trapa. Ovako odradjen na proslom modelu pokazao se jako cvrst









grebic:
Posto mi je danas stigla i digitalna vagica, malo sam merio i rezultati su donekle ocekivani. Prilicno sam se iznenadio tezinom krila, koja je bila malo iznad mojih ocekivanja, ali sta je tu je. Model cu presvuci Oralihgt folijom tako da ocekujem masu praznog modela od nekih 550-570g. Presvukao sam krila, ali to nisam slikao, i na vagici 120g.. Ja sam pretpostavljao da ce biti oko 100.Verovatno je razlika u balzi koju sam koristio, jer sam i za plank uzeo tvrdju, a sve je komotno moglo i sa laksom.











grebic:
Model je zavrsen i do sada je imao bar 20-ak letova. Sta reci...leti :big smile Model je ispunio sva moja ocekivanja. Neverovatno je cvrst, lagan...ali ima jednu veliku manu. Nece da sleti. Ne znam kako ostali slecu sa ovakvim modelima, ali ovaj bas mora da se moli. I najmanji povetarac sletanje ucini gotovo nemogucim. Model je malo tezi nego sto sam ja mislio da ce biti. Izgleda da Oralight i nije bas light kao sto ga reklamiraju. Model trenutno tezi nekih 1250g sa baterijom od 2200mah. Trenutno je u njemu malo tezi set up, sa onog prethodnog modela, ali se nadam da ce uskoro Hacker A30 14l da zameni TGY. Tako da  sa novim motorom i ESC-om od 40A, tezina ce biti manja za nekih 80g. Kako ce tada sletati, ne smem ni da zamislim, ali...ocekujem mnogo bolje performanse u vazduhu. Sto se tice servoa, trebali su biti Blue Bird bms 380, medjutim, za njih cekam metalne zupcanike. One fabricke, plasticne, sam tako lepo skrcao u toku ugradnje da ni dan danas ne znam kako. Ubacio hxt900 i oni rade bez ikakvih problema. Sta je sa ovima bilo pojma nemam. U krilima su neki crni servoi, ne znam koji. Dosta jaci, ali i toliko losiji od hxt900. Gotovo da se nikada ne vrate u 0-ti polozaj. Medjutim, model je morao da poleti. I sa takvim servoima se vidi da je ljuta masina. Par puta sam cuo sa strane, dosta je, stani malo, prelomices ga na pola  lol Sta ce biti kada stignu zupcanici, i koliko ce dugo model biti citav videcemo :big smile





Prva stvar koju cu da uradim kada stignu zupcanici je da sklonim ove hornice, posto nisu ni za ... Mozda mogu da posluze na nekom trener modelu, ali za ovako nesto nisu.

Karbonski trap je morao da bude na ovakvom avioncetu. Ovaj se pokazao kao jako elastican i za sada
 posao obavlja savrseno





Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version