RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Home made by Goran N - Katana S30

<< < (18/18)

grebic:
Posto sam i ovaj model zavrsio, vreme je i da postavim koju slicicu. Nisu nekog kvaliteta jer je slikano telefonom, al Boze moj... Modelcic je zavrsen jos odavno. Ima vise od mesec dana od kako je prvi put poleteo. Od tada je samo jos par puta bio u vazduhu. Sto zbog manjka vremena, sto zbog moje lenjosti da odem na aerodrom...mada malo vise zbog ovog drugog.

Oko samog poletanja je bilo malo treme jer, kao sto sam i pisao pre, menjao sam profil krila i jos neke sitnice, pa avion samo vizuelno podseca na one prethodne. Zavrsio sam i kabinu, koja je ispala mnogo dobro. Evo i slika





A evo slika nosaca motora, koji je za 25g laksi od prethodnog









grebic:
Malo sam se igrao geometrije da bih dobio sto vece otklone. Pravio sam i hornice po svojim merama, tako da sam konacno dobio identicne otklone u oba smera. Evo i kako



Hornica je na elevatoru produzena u korenu. Tako da je mesto na kom je pricvrscena za sam elevator udaljena od ivice pokretne povrsine i samim tim je poluga povecana, a na taj nacin znatno smanjeno opterecenje servoa. Malo vise posla sam imao oko hornica za elerone. U oba smera sam dobio otklon od 60 stepeni a da nisam nista cackao na stanici i povecavao hod servoa.



Veza servoa i elerona, kao i svih kontrolnih povrsina je preko karbonske sipkice debljine 2mm. Polugice sam postavio *naopako*. Bar nisam video da ih je neko ovako postavio. Mozda i nije dobro, iz nekog razloga, ali za sada je sve ok.



Modifikovao sam i sam elevator. Ovako, je model neuporedivo precizniji



A tezina...pa recimo da je 1080g. Sa baterijom... A posto je profil krila tanji u korenu, po vetru je mnogo prodorniji nego sa klasicnim profilom. Sve ono sto sam zeleo da ispravim na proslom modelu, uspeo sam. Malo znanja, malo iskustva...i model je na kraju ispao stvarno mnogo dobar. Prezadovoljan sam :jaki:
 ()-() (<--)

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version