ELEKTRONIKA > SIMULATORI

Pomoc - pomesane komande u G4

(1/5) > >>

stevan511:
Da li neko ima ideju kako da sredim komande u G4.5? Elevator i eleroni rade O.K., ali druga rucica nema funkciju gasa i ruddera, zapravo nema nikakvu funkciju. Gas se daje na prekidac za stajni trap, a rudder jos nisam otkrio gde se nalazi. Na emulatoru prepoznaje i jednu i drugu palicu i dodeli im kanale, mada su i gas i rudder na istom (20), ali u simulatoru, na controls mapingu ne reaguje na levu palicu. Stanica je Spektrum DX7 i vezana je na PC preko USB-a.
Procitao sam sve sto je pisano na forumu i uradio setovanja koja sam procitao, ali nista. Ako neko moze da pomogne uradicu setovanja sva ponovo. Pretpostavljam da je problem lako resiv samo sto ja nemam ideju kako, jer nemam iskustva sa simulatorima, a i stanica mi je nova.

marko:
Kod mene je setup sledeci, i sve radi savrseno:

X1=0
Y1=4
X2=16
Y2=8

U igrici ne moras da pretumbavas kanala, posto se sve slaze (mislim na levoj palici je gas i ruder, tako je i u igri, a na desnoj eleron i elevator isto kao i u igri).

Emulator je kod mene malo smarao, hocu da kazem kada sam kliknuo da sam prepozna kanale, nisam dobijao ove brojeve, tako da mi ni komande nisu dobro radile.
Rucno stelovanje je dalo ove gore brojeve i sve je radilo savrseno.

Ako ti ovi moji brojevi nisu dobri, na alt+tab setaj izmedju emulatora i igrice, pa menjaj brojeve jedan po jedan dok ne nastelujes kako treba.

stevan511:
Hvala Marko. Probacu veceras, do tada nisam kod kuce. Ako ne bude radilo, javicu se opet. Ja sam to dosta konfuzno setovao, jer mi bas i nije bilo jasno sve, pa sam instalirao pratece programe iako mislim da i nisu bili potrebni bas svi. U pocetku nije ni prepoznavao stanicu. Prakticno je proradilo posle instalacije PPJoy, ali bez gasa i ruddera. Posle sam dodao i smartpropoplus mada mi nije jasno cemu sluzi, a nije i doneo nikakvu promenu.
Jedino sto mi je cudno je da preoznaje neke prekidace i koristi ih za pogresne komande, a ne prepoznaje levi dzojstik.
Ako imas jos saveta za setovanje, pisi da probam sve odjednom, a ne da kukam svaki cas.

marko:
Samo ti treba Emulator, ali pazi, emulator za G4 nece raditi na G4.5.

stevan511:
Moguce je da mi to i pravi problem. Koji je emulator za G4.5, mislim koje je oznake i da li znas gde da ga skinem ako moj nije dobar?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version