RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Extra-260 EP 49inch ARF

<< < (2/2)

branek:

--- Quote from: bane on November 24, 2009, 08:23:35 AM ---koliko te je kostala extra sve na kucnu adresu?

--- End quote ---

Cena je bila:
((cena sa sajta + isporuka) * 1.1) * 1.18

carina odlično koristi internet!  mmmm

branek:

--- Quote from: saxpg on November 24, 2009, 09:06:33 AM ---Branko , puno srece sa avionom. Jedino moram da ti se pozalim na motor. Ja imam dva i moj ortak jos jedan , i kod svih su otisli lezajevi. Po meni je resenje da se izvadi lezaj koji se nalazi u sredini, mada moram priznati da nisam probao, mada hocu. Problem nije ni u elisi ni u montazi jer je sve balansirano do bola. Pretpostavljam da kvalitet izrade nije toliki da bi se osovina mogla precizno centrirati u tri tacke, tako da dolazi do habanja lezajeva vec posle prvog leta.

--- End quote ---

Hmm... videću... motor je ovde na stolu... iskreno nisam ni znao da ima 3 ležaja. Odlučiću do ugradnje šta raditi.

bane:
hvala na odgovoru branek

magic:

--- Quote from: branek on November 24, 2009, 07:23:13 AM ---
Kod mene su u krilima veći otvori za servoe (14x38 su otvori za elerone) pa ću tu staviti HGD digital 260HB CarbonGear, dok su nazad za visinu i pravac otvori isto za manje servoe (13x25).  Šta misle cenjene kolege iskusniji modelari  (res), da li je tu dovoljno da stavim HG 202 Carbon Gear BB - 8.9g / .12s / 1.0kg ili da ipak stavim digitalnu verziju od 1.5kg HGD digital 202 Carbon Gear BB -9.1g / .11s / 1.5kg?



--- End quote ---

Obicno u rep idu jaci servoi nego u krila. No kod mene na Su29 od Sebart-a koji je slicne velicine po preporuci Sebarta idu servoi od 1,5kg. Prema tome moja preporuka svakako ide za InoLab HGD-202HB u krila i HGD-202MG u rep.

poz

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version