Author Topic: FPV snimak  (Read 3670 times)

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
FPV snimak
« on: August 01, 2009, 06:13:48 PM »


Ovo vrijedi pogledati , ovo su samo sažeci njegovih videa !

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: FPV snimak
« Reply #1 on: August 01, 2009, 11:37:09 PM »
Fenomenalno! Leti kao anđeo  oo))
Zove se Gabriel. Da nije možda u rodbini sa Gabriel arhanđelom  mmmm
Jaoooo, video sam svetlo na kraju onog tunela  (yay) ... kad ono, kraj tunela  :hehe
 ;namig

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: FPV snimak
« Reply #2 on: August 01, 2009, 11:53:35 PM »
Mene interesuje da li je neko od vas uspio da sazna nesto vise o njegovoj opremi. Ja znam samo da je iz Brazila i da za svoje snimke koristi RC krilo.
Bas bih volio da znam kako je izveo da proleti kroz tunel bez smetnji, sem ako nije bio u njemu , mada na snimku ne izgleda tako. A tek hvatanje aviona u ruke u stanu posle obilaska grada... (res)

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 679
Re: FPV snimak
« Reply #3 on: August 02, 2009, 02:41:50 PM »
Mene interesuje da li je neko od vas uspio da sazna nesto vise o njegovoj opremi. Ja znam samo da je iz Brazila i da za svoje snimke koristi RC krilo.
Bas bih volio da znam kako je izveo da proleti kroz tunel bez smetnji, sem ako nije bio u njemu , mada na snimku ne izgleda tako. A tek hvatanje aviona u ruke u stanu posle obilaska grada... (res)
I ja bi to voleo da znam! A da ga neko pita?

Offline Zdravko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
Re: FPV snimak
« Reply #4 on: August 03, 2009, 01:05:12 AM »
Bas bih volio da znam kako je izveo da proleti kroz tunel bez smetnji, sem ako nije bio u njemu , mada na snimku ne izgleda tako. A tek hvatanje aviona u ruke u stanu posle obilaska grada... (res)

Verovatno je bio ispred ulaza u prvi tunel. Onda dalje nije bio problem za signal.
Po vrsti i kolicini smetnji u slici, rekao bih da je neka malo jaca varijanta na 900MHz.
(Mada moze biti i dugi opseg; ko zna sta sve u Brazilu radi na UHF/SHF-u)

Jednog dana cu i ja tako leteti, samo mi fali jos nekoliko hiljada sati leta :o
« Last Edit: August 03, 2009, 01:07:17 AM by Zdravko »

Offline darko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 338
Re: FPV snimak
« Reply #5 on: August 03, 2009, 10:31:19 AM »

Pretpostavljam da je njegova oprema iz prodavnice hobbywireless jer mu je ta prodavnica friend na youtube profilu !
Tajna dobrog signala lezi u dobroj patch anteni i anteni predajnika i njenom dobrom pozicioniranju ( to je moje misljenje )